banner464

''Bizim Şaşırtıcı Hazinemiz Doğa'' Projesi Devam Ediyor

MAREŞAL MUSTAFA KEMAL İLKOKULU PORTEKİZ’E GİDİYOR

''Bizim Şaşırtıcı Hazinemiz Doğa'' Projesi Devam Ediyor

MAREŞAL MUSTAFA KEMAL İLKOKULU PORTEKİZ’E GİDİYOR

08 Ekim 2012 Pazartesi 09:42
696 Okunma
''Bizim Şaşırtıcı Hazinemiz Doğa'' Projesi Devam Ediyor

 Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları çerçevesinde hazırlamış oldukları Comenius Projeleri kabul edilen Mareşal Mustafa Kemal İlkokulu 8-12 Ekim 2012 tarihleri arasında Portekiz’e gidiyor.

Mareşal Mustafa Kemal İlkokulu proje ekibi Şube Müdürü Mehmet Akif Duman’ın da katılımıyla İl Milli Eğitim Müdürü Bekir AKSOY ’u ziyaret ederek projeleri hakkında bilgi verdi. Ziyarette Okul Müdürü İbrahim Sayık; “Our Amazing Treasure Nature- Bizim Şaşırtıcı Hazinemiz Doğa adlı projemiz kapsamında okulumuz proje ekibinden üç personelimiz 08-12 Ekim tarihleri arasında Portekiz’de gerçekleştirilecek olan proje toplantısına katılacaktır. Projemiz süresince öğrencilerimizde çevre bilinci oluşturmayı hedeflemekteyiz’’ dedi.

Mareşal Mustafa Kemal İlkokulu proje ekibini ağırlamaktan dolayı memnuniyetini dile getiren İl Milli Eğitim Müdürü Bekir AKSOY yaptığı açıklamada:“ İlimizde 2005 yılından beri projeler kapsamında 358 öğrencimiz ile 609 idareci ve öğretmenimiz olmak üzere toplam 967 kişi Avrupa ülkelerine giderek proje alanları ile ilgili staj ve inceleme yapma imkanı bulmuştur. Ayrıca, Avrupa’nın farklı ülkelerinden 637 öğrenci ve eğitimci ilimize gelerek Türk Milli Eğitim Sistemini inceleme fırsatı bulmuştur. Avrupa’daki eğitim kurumları ile ortaklaşa yapılan projeler aracılığıyla kültürler arası etkileşim sağlanmakta ve ülkeler arası bilgi ve tecrübe alışverişi sağlanmaktadır. Bu güzel çalışmayı ortaya koyan başta okulumuzun idareci ve öğretmenlerine teşekkür ediyor, başarılar diliyorum.” dedi. 

Son Güncelleme: 08.10.2012 18:58
Yorumlar