banner877

banner919

banner928

banner957

banner975

banner722

Bu Yılki Yarışmanın Konusu "Sağlıklı Düşünme"

Atak Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Recep Işık, Ufka Yolculuk Karaman İl Temsilcisi Salih Yılmaz ve Ufka Yolculuk Karaman Gönüllüsü Kadir Durmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan'ı ziyaret ederek yapmış oldukları faaliyetler hakkında bilgi verdiler.

EĞİTİM 15.02.2022, 16:05 15.02.2022, 16:07
266
Bu Yılki Yarışmanın Konusu "Sağlıklı Düşünme"
banner762

Ziyarette, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan'a yarışmaya ilişkin bilgiler veren Salih Yılmaz, bu yıl yapılacak Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmalarının 10.'sunun düzenlediğini belirterek "Bir de Sağlıklı Düşün" sloganıyla yola çıktıklarını ve bu yıl yarışmanın konusunun "Sağlıklı Düşünme" olduğunu ifade etti.

Ufka Yolculuk İl Temsilcisi Salih Yılmaz, "Yarışma kayıtları 18 Nisan'da sona erecek. İki kademeli bir sınav yapılacak. Birinci kademe sınavı 17/18 Nisan tarihleri arasında çevrim içi sınav olarak yapılacak. İkinci kademe sınavı ise 22 Mayıs'ta gözetmenli çevrim içi sınav olarak yapılacak. Yarışma ile ilgili bütün detaylara www.ufkayolculuk.com sitesinden ulaşılabilecek" diye konuştu.

Atak Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Başkanı Yüksel Recep Işık ise Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmalarını Karaman'da Atak Gençlik Kulübü olarak organize ettiklerini, sağlıklı düşünmenin toplumun temel taşlarını oluşturduğunu vurguladı.

Ziyaretten dolayı memnun olduğunu ifade ederek sözlerine başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmalarının önemli olduğunu belirterek öğrencilere sağlıklı düşünme değerlerinin kazandırılması açısından bu yarışmayı önemsediklerini ifade etti. Çalışkan, "Bakanlığımız ile Ufka Yolculuk Yarışmaları arasında imzalanan protokol çerçevesinde ilkokul, ortaokul, lise ve yetişkin kategorilerinde düzenlenen bu yarışma öğrencilerimize önemli kazanımlar sağlayacaktır. Yarışmanın düzenlenmesinde emeği geçenleri tebrik ediyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum" dedi.

Ziyaret sonunda İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan'a, Ufka Yolculuk İl Temsilcisi Salih Yılmaz tarafından ilkokul, ortaokul, lise ve yetişkinler için 4 kategoride hazırlanan Ufka Yolculuk Yarışma kitapları hediye edildi.

Ziyaret, günün anısına çekilen fotoğrafların ardından sona erdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 25 Mayıs 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@