banner877

banner919

banner990

banner957

banner722

Çalışkan, TÜBİTAK Fen Lisesini Kazanan Emine Beril Arı’yı Tebrik Etti

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, 2022 yılı merkezi sınav sonuçlarına göre yüzde 1'lik başarı diliminde yer alan öğrenciler arasından başvuruların yapılabildiği, ülkemizin bilim yıldızlarını yetiştirecek TÜBİTAK Fen Lisesini kazanan 15 Temmuz Şehit Muhammed Yalçın Kız İmam Hatip Ortaokulu Öğrencisi Emine Beril Arı’yı tebrik etti.

EĞİTİM 03.08.2022, 15:35 03.08.2022, 15:37
653
Çalışkan, TÜBİTAK Fen Lisesini Kazanan Emine Beril Arı’yı Tebrik Etti
banner762

Geçtiğimiz yıl ilk öğrencilerini alarak eğitim öğretime başlayan TÜBİTAK Gebze Yerleşkesi'nde kurulan TÜBİTAK Fen Lisesi, yenilikçi fikirlerin itici gücünü ve sürdürülebilir kalkınmanın zeminini oluşturan temel bilimler alanında öncü araştırmalar yapacak ve bu araştırmalarını yaygınlaştıracak, geleceğin bilim yıldızları ve lider araştırmacılarını yetiştirmeyi amaçlıyor. Bu yıl 80 ilden 2 bin 225 kişinin katıldığı merkezi yetenek sınavında başarılı olan Emine Beril Arı, 90 öğrenci arasında 67. sırada yer alarak asil listeden TÜBİTAK Fen Lisesine kayıt oldu.

15 Temmuz Şehit Muhammed Yalçın Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü Rukiye Yılmazer, Okul Müdür Yardımcısı Nazmi Coşkun ile öğrenci velileri Şükrü Arı ve Şerife Arı’nın beraberliğinde başarılı öğrenci Emine Beril Arı’nın katılımıyla gerçekleşen ziyarette Emine Beril’i tebrik eden İl Müdürü Mehmet Çalışkan, ülkemiz ve tüm insanlığın ihtiyaçlarına ve güçlüklerine bilim temelli çözümler sunacak öğrencimizi yetiştiren, aileleri başta olmak üzere emekleri bulunan eğitim camiasına teşekkür etti. Çalışkan, TÜBİTAK Fen Lisesinin yeni kurulmuş bir lise olduğunu belirterek ilimizden TÜBİTAK Fen Lisesini kazanan ilk öğrenci Emine Beril Arı’nın gelecek yıllar için iyi bir örnek olacağını vurgulayarak Emine Beril’e eğitim öğretim hayatında başarılar diledi.

Ziyaret günün anısına çekilen fotoğrafların ardından son buldu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 01 Aralık 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@