Çapahasan İlkokulunda aşure etkinliği

Nazilli Merkez Çapahasan İlkokulu’nda, Muharrem ayı nedeniyle aşure etkinliği düzenlendi. Etkinliğe okul aile birliği üyelerinin yanı sıra öğrenci velileri, öğretmenler ve öğrenciler büyük ilgi gösterdi. Okul bahçesinde düzenlenen...

banner491
Çapahasan İlkokulunda aşure etkinliği
banner567

Nazilli Merkez Çapahasan İlkokulu’nda, Muharrem ayı nedeniyle aşure etkinliği düzenlendi. Etkinliğe okul aile birliği üyelerinin yanı sıra öğrenci velileri, öğretmenler ve öğrenciler büyük ilgi gösterdi. Okul bahçesinde düzenlenen etkinlikte sıraya giren öğrenciler hep birlikte aşure yedi.

Her yıl Muharrem ayının gelişiyle birlikte öğrenci ve velilerine aşure dağıtan Nazilli Merkez Çapahasan İlkokulu, bu geleneğini bu sene de bozmadı. Okul bahçesinde pişirilen bin kişilik aşure öğle arasında öğrencilerle birlikte velilere dağıtıldı. Okul Aile Birliği Üyelerince organize edilen aşure etkinliğinin geleneksel hale geldiğini ifade eden Okul Aile Birliği Başkanı Seher Çiftçi, “Yaklaşık 10 yıldan beri her yıl okulumuzda bu tür etkinlikler yapılıyor. Gözlemeden lokmaya, aşureden daha birçok dayanışma etkinliğine kadar hep birlikte çalışıyoruz. Amacımız gelenek ve göreneklerimizi öğrencilerimize öğretmek, sosyal hayatta iletişim kurabilme çevre ile iyi ilişki kurma becerilerini geliştirmektir” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner619

banner618

banner625

banner612

banner590