banner464

Çocuğunuzun duygu ve düşüncelerini ifade etmesine izin verin

İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu'ndan 1. dönem sonu mesajı

Çocuğunuzun duygu ve düşüncelerini ifade etmesine izin verin

İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu'ndan 1. dönem sonu mesajı

25 Ocak 2013 Cuma 15:31
1319 Okunma
Çocuğunuzun duygu ve düşüncelerini ifade etmesine izin verin
 Öğrencilerimizde Karne Heyecanı
 Eğitim Öğretim yılının I. Dönem karneleri bugün dağıtılıyor. İlimizde anaokulları dâhil 49 bin 746 öğrencimiz karnelerini alarak yarıyıl tatiline girdi.
1.Dönem Karnelerinin verilmesi nedeniyle bir mesaj yayımlayan İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu; “.2012–2013 Eğitim-öğretim yılının birinci dönemini huzur ve sağlıkla tamamlamış bulunuyoruz. Karne, öğrencinin başarılı ya da başarısız olarak etiketlendiği bir belge değil; öğrencinin bulunduğu eğitim ortamında ondan beklenen bilgi ve beceri alanındaki yeterlilikleri ne derece gösterdiğine ilişkin bir ara değerlendirme olarak algılanmalıdır.  

Sevgili Öğrenciler,

Yakın bir gelecekte ülke yönetiminde söz sahibi olacak ve Türkiye Cumhuriyetini omuzlarınızda sizler yükselteceksiniz. Sizler de bunu sağlamak için sorumluluklarınızın farkında olmalı ve bu sorumlulukları yerine getirmek için elinizden gelen gayret ve çabayı sarf etmelisiniz. 

 Unutmayın öğrenemeyen öğrenci yoktur Okumanın bilincinde olmayan çalışmayan öğrenci vardır. Sizlere bol kitap okumanızı öneriyorum, okuma sevgisini kazandıktan sonra okumayı alışkanlık haline getirdiğinizde, çalışma konusunda bütün engelleri aşarsınız. 
Değerli Anne-Babalar,
 Kendi öğrencilik yıllarınızı ve karnelerinizi hatırlayıp, çocuğunuzla empati kurmaya çalışınız. Sonuç ne olursa olsun sevginizi vurgulayın.  Öncelikle çocuğunuzun başarısızlık nedenlerini tespit edin.  Başarısızlığın utancını çocuğunuza yaşatmayın. Bunun yerine, çabalaması için onu teşvik edin.  Çocuğunuzla yeteneklerine uygun hedefler belirleyin.  Çocuğunuzun duygu ve düşüncelerini ifade etmesine izin verin.

Kıymetli Meslektaşlarım,

Öğrencilerinize tatili dinlenerek, ders ve ödev etkinliklerinin dışında okuma, ailesi ile birlikte sosyal ve kültürel etkinliklere katılarak zaman geçirmelerini tavsiye edin.
Bu duygu ve düşüncelerle hepinize sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yarıyıl tatil geçirmenizi diliyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum,''dedi.
Son Güncelleme: 27.01.2013 16:52
Yorumlar