banner464

Demokrasi Şehidimizin Adı Yaşatılıyor

15 Temmuz Şehit Muhammet Yalçın Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi açıldı.

Demokrasi Şehidimizin Adı Yaşatılıyor

15 Temmuz Şehit Muhammet Yalçın Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi açıldı.

21 Eylül 2016 Çarşamba 13:50
1832 Okunma
Demokrasi Şehidimizin Adı Yaşatılıyor

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminde bulunduğu 15 Temmuz gecesi Ankara’da şehit düşen 22 yaşındaki KaramanMuhammet Yalçın'ın adı verilen 15 Temmuz Şehit Muhammet Yalçın Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi düzenlenen tören ile açıldı.

İlköğretim Haftası kutlamaları kapsamında, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Ankara'da şehit düşen Muhammet Yalçın'ın ailesi ve protokol üyeleri 15 Temmuz Şehit Muhammet Yalçın Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi'ni ziyaret etti.

FETÖ'nün darbe girişiminin ardından kapatılarak Milli Eğitim Bakanlığına devredilen ve 15 Temmuz Şehit Muhammet Yalçın Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi adı verilerek 2016-2017 eğitim ve öğretime açılan liseyi, şehidin Babası Selahattin, Annesi Safa, Ablaları Kader ve Ayşe ile kardeşi Yasin Yalçın ziyaret ederek öğrencilerle buluştu.

Karaman Valisi Süleyman Tapsız, yaptığı konuşmada, şehidin ismini okulda yaşatacaklarını söyledi.

“Bu okul bundan sonra 15 Temmuz Şehit Muhammet Yalçın Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi oldu.” diyen Tapsız, şunları kaydetti:

“Bugün hem sevinçli hem de hüzünlüyüz. Sevinçliyiz şehidimizin ismi okulda yaşatılacak, milletin okulu yine milletin okulu oldu bir de bu özelliği var. Bu büyük okulumuza 15 Temmuz'u 16 Temmuz'a bağlayan gece Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde F16'lardan atılan bombalar sonucunda şehit olan değerli kardeşimiz Muhammet Yalçın'ın adını verdik. Milli Eğitim Müdürümüzle beraber istişare ettik ve bu okula bu isim yakışır dedik.”

Konuşmaların ardından şehidin fotoğrafının ve öz geçmişinin bulunduğu Muhammet Yalçın köşesi açıldı. Burada Anne Yalçın, şehit oğlunun fotoğrafını öperek 'aşkım aşkım, ay yüzlüm benim, aslan oğlum' diyerek gözyaşlarını tutamadı. Anneyi, Baba Yalçın teselli ederken, programa katılan herkes yasa boğuldu.

Daha sonra lise öğrencileri aileye okulun resminin bulunduğu tablo hediye etti. Aile, sınıfları gezerek okul hakkında bilgi aldı.
 

Son Güncelleme: 21.09.2016 14:06
Yorumlar