banner464

Eğitim Heyeti Almanya’dan Döndü

Asım Sultanoğlu;'' Bu tür projeler kapsamında karşılıklı deneyim paylaşımlarının çok yararlı olduğuna inanıyorum''

Eğitim Heyeti Almanya’dan Döndü

Asım Sultanoğlu;'' Bu tür projeler kapsamında karşılıklı deneyim paylaşımlarının çok yararlı olduğuna inanıyorum''

17 Mart 2015 Salı 17:26
456 Okunma
Eğitim Heyeti Almanya’dan Döndü

Müdürlüğümüz tarafından uygulanmakta olan “Mesleki Eğitimde İş Güvenliği ve İlkyardım Uygulamaları” adlı proje kapsamında Berlin’e giden eğitim heyeti ilimize döndü.

Karaman İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu proje dönüşü yaptığı açıklamada “5 günlük süre içerisinde hem paydaşlarımızla hem de yerel yönetimden önemli isimlerle çok yararlı görüşmelerimiz oldu. Yaptığımız görüşmelerde öncelikli olarak Neukölln Belediyesi sosyal işlerden sorumlu Sayın Szczepanski ile belediyelerin eğitim alanında yapmış olduğu faaliyetler üzerinde değerlendirmelerimiz ve paylaşımlarımız oldu.” dedi.

Ziyaret edilen Berlin Neukölln Belediye Başkanı ile yerel yönetimlerin eğitimdeki rolü üzerinde deneyim paylaşımında bulunulduğunu belirten Sultanoğlu, “Berlin Neukölln Belediye Başkanı ile 2016 yılı Erasmus+ teklif çağrısı döneminde Kurumumuz ile ortak bir AB projesi hazırlama konusunda fikir birliğine vardık. Ardından Berlin parlamentosunda eğitimden sorumlu Filistinli parlamenter Raed Saleh ile  Neuköll’de 30.000’in üzerinde Türk vatandaşının da bulunduğu göçmenlerin eğitim sorunları ve bu göçmenlerin dini konular üzerindeki sorunlarını konuşma şansına sahip olduk.” şeklinde konuştu.

İl Müdürü Asım Sultanoğlu, son görüşmelerinin Berlin CDU Milletvekili İlkin Özışık ile yapıldığını ifade ederek Sayın Milletvekili Özışık ile eyalet parlamentosunda eğitim politikaları üzerinde çok kapsamlı değerlendirmelerimiz oldu. Bunlara ilave olarak 3 haftalık staj kapsamında Almanya Berlin’de bulunan 24 öğrencimizin staj programlarını yerinde gözlemleme şansımız oldu. Bu tür projeler kapsamında karşılıklı deneyim paylaşımlarının çok yararlı olduğuna inanıyorum. Onun için özellikle mesleki eğitim alanında yapılacak projelerin artarak devam etmesini temenni ediyorum.” dedi.
Son Güncelleme: 18.03.2015 00:08
Yorumlar