banner877

banner919

banner990

banner957

Son Dakika
banner722

Eğitim Heyeti, Yetişkin Eğitimi Akreditasyonu Kapsamında Romanya’da

Ulusal Ajans Erasmus+ Programı Yetişkin Eğitimi kapsamında, Karaman İl Millî Eğitim Müdürlüğüne bağlı konsorsiyuma dâhil katılımcılardan oluşan heyet, bir dizi görüşmeler gerçekleştirerek Romanya'da eğitimlere katıldı.

EĞİTİM 09.08.2022, 14:22 09.08.2022, 14:23
289
Eğitim Heyeti, Yetişkin Eğitimi Akreditasyonu Kapsamında Romanya’da
banner762

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan başkanlığında Erasmus+ Programı Yetişkin Eğitimi alanında akreditasyona sahip kuruluşlar için öğrenci ve personel hareketliliği için Romanya’ya giden heyet başkent Bükreş’te eğitim faaliyeti, görüşme ve ziyaretlerde bulundu.

Karaman İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı İsmail Kılınç, Ayrancı İlçe Millî Eğitim Müdürü Yavuz Candan, Başyayla İlçe Millî Eğitim Müdürü Hüseyin Sekman ve yurtdışı hareketliliğine dâhil olan katılımcılar ilk olarak Bükreş Müşavirliğini ziyaret etti. Erasmus+ Programı ve proje hakkında Bükreş Eğitim Müşaviri Sayın Serpil Murtezaoğlu’na bilgi verilmesinin ardından burada yürütülen eğitim öğretim çalışmaları hakkında bilgiler alındı.

5 gün süren proje hareketliliği boyunca Associatia CPDIS adlı kurs merkezinde yetişkin eğitiminde görev alan eğitimcileri ve onların görev yaptıkları kurumları AB standartlarına ulaştırma, nitelikli eğitimci ve nitelikli yetişkin hedeflerine ulaşma ve personelin yetişkin eğitimi ile uzaktan eğitim anlamında dijital yeterlikleri artırma hedefleri doğrultusunda 15 kişiden oluşan heyete eğitimler verildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 04 Ekim 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@