banner877

banner919

banner928

banner957

banner975

banner722

Eğitim-İş: “Biz Başarı Belgesi İstemiyoruz”

Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası (Eğitim-İş)tarafından yazılı basın açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada Öğretmenlik Meslek Kanunu çıkarılması ve 3600 ek göstergenin biran önce yasallaştırılması yönündeki talepler tekrar gündeme taşındı.

EĞİTİM 21.01.2022, 11:41
208
Eğitim-İş: “Biz Başarı Belgesi İstemiyoruz”
banner762

Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası (Eğitim-İş) tarafından yazılı basın açıklaması yapılarak eğitim emekçilerinin sıkıntıları tekrar dile getirildi.

Yapılan açıklamada: “Biz, yoksulluk sınırında çalışan tüm eğitim emekçilerine insanca maaş istiyoruz. Biz; eğitim emekçilerinin bütününün güvenceli istihdam edilmesini istiyoruz. Biz, maaş tutarında ve tüm eğitim emekçileri için eğitim ödeneği istiyoruz. Biz, ihtiyaçlarımızı karşılayacak Öğretmenlik Meslek Kanunu istiyoruz. Biz, laik, demokratik, kamusal, bilimsel ve çağdaş eğitim istiyoruz. Biz, 3600 ek göstergenin bir an önce yasalaşmasını istiyoruz. Biz, adalet, eşitlik, liyakat, güvence ve saygı istiyoruz. Biz, başarısızlardan başarı belgesi istemiyoruz.

Başarı belgesi, kariyer basamaklarında ve yönetici atamalarında kullanılmak üzere dağıtılan bir prim değildir. Başarı belgesi, yurdun dört bir yanında emek veren gizli kahramanlara bir vefa ve teşekkür ifadesidir” ifadelerine yer verildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 23 Mayıs 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@