banner464

GÜVENLİ OKUL GÜVENLİ EĞİTİM PROJESİ!

Karaman'da Karaman Emniyet Müdürlüğü ve Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ortaklaşa düzenlediği '' Güvenli okul Güvenli Eğitim'' projesi toplantısı yapıldı.

GÜVENLİ OKUL GÜVENLİ EĞİTİM PROJESİ!

Karaman'da Karaman Emniyet Müdürlüğü ve Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ortaklaşa düzenlediği '' Güvenli okul Güvenli Eğitim'' projesi toplantısı yapıldı.

11 Şubat 2015 Çarşamba 17:32
433 Okunma
GÜVENLİ OKUL GÜVENLİ EĞİTİM PROJESİ!
 Piri Reis Kültür Merkezinde gerçekleşen toplantıya Karaman İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdurrahman Kurt, İl Emniyet Müdürlüğü Şube Müdürleri, Emniyet personeli ve okul müdürleri katıldı. Toplantı da Karaman genelinde ki okullarda 1. Dönem değerlendirilmesi ve 2. Dönem için alınacak güvenlik tedbirler ile ilgili değerlendirme yapıldı. Toplantıda konuşan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdurrahman Kurt ''Okullarımız açılıyor okullarımız kapanıyor bizde bu açılış kapanışlarda bu faaliyetlerin bizzat içinde olmak istiyoruz. Değerli okul müdürlerim biliyorsunuz madde bağımlıları eylem planları kulağımıza geliyor. Bu eylem planlarında bahsedilen konuların rapor edilmesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bildirilmesi gerekiyor. Bu toplantının eğitimin güvenliğine ciddi anlamda kalite sağlayacağını vurguluyor emniyet müdürümüze teşekkür ediyorum'' dedi.
Emniyet Müdürü Mehmet Şahne de Güvenli Okul Güvenli Eğitim Projesi kapsamındaki toplantıya katılımlardan dolayı teşekkür ederek ''Geleceğimizin teminatı olan gençlerimize Karaman ilinde bulunmakla diğer illere göre daha şanslıyız. Gençlerde büyük bir sıkıntı olan uyuşturucuyla ilgili ülkemiz genelinde özellikle okullarda tedbirleri geliştirmek amacıyla; polis başmüfettişlerimizin eğitim öğretim döneminin son aylarında toplantı yapmışlardır. Dışarıdan bakan bir gözle eksiklerimizi gidereceğiz. Eğer bir hatamız varsa arayın bununla ilgili hatalarımızı giderelim. 24 saat hizmet veren bir kurum olduğumuz için personelimize eksik kalmasını da hoş görmenizi istiyoruz ama yinede bir ihtiyacınız sorununuz olduğun da muhakkak bildirin. Orada yoğun tedbirler alalım. Uyuşturucuyla ilgili bilgiler hususunda okulların çevrelerindeki parklarda uyuşturucu kullanıldığı okul müdürlerinden ihbarlar geldi. Türkiye de 11 ilimizde faaliyet gösteren Narkotimler için kendimizce bir ekip oluşturduk. Bize bildirilen yerlerle ilgili çalışmalar yapıyoruz. Rakamları yanlış hatırlamıyorsam 10-12 kişi okulların yakınlarında olmasa da 500 metrelik park alanlarında uyuşturucu kullanan şahısları yakaladık ve haklarında gerekli işlemler yapılıyor. Bu konu ile ilgili sizden özellikle destek bekliyorum. Bu çocuklar hepimizin çocuğu. Biz bu konuyu gerçekten araştırıyoruz. Okul çevresinde polis arkadaşlarımız bulunuyor. Biz bunu kendimiz denetliyoruz. Okullara giriş çıkış saatlerinde merkezden biz denetlememizi yapıyoruz. Eğer bir hatamız varsa nöbetçi öğretmen arkadaşların bunu bize hatırlatmasını istiyoruz. Bu soğuk kış gününde buraya gelip burayı ısıttığınız için hepinize teşekkür ederim'' dedi.


Necati ERMİŞ
Son Güncelleme: 18.09.2015 11:54
Yorumlar