banner590

Son Dakika
banner722

Her Şey Gençler İçin Dedi Udunu Milli Eğitime Bağışladı!

Karaman’da emekli sağlık çalışanı Ali Aktaş, Başyayla ilçesinde müzik aletlerine ihtiyacı olduklarını ifade eden öğretmenin çağrısına sessiz kalmayarak çok sevdiği udunu milli eğitime bağışladı.

EĞİTİM 09.02.2021, 15:03 09.02.2021, 15:21
629
Her Şey Gençler İçin Dedi Udunu Milli Eğitime Bağışladı!
banner762

Geçtiğimiz günlerde Milli eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Karaman’da görev yapmakta olan meslektaşlarıyla Zoom uygulaması üzerinden bir araya gelmişti. Kızının da öğretmen olması nedeniyle öğretmenlerin katıldığı yayını izleme şansını yakalayan emekli sağlık çalışanı Ali Aktaş, Başyayla ilçesindeki bir müzik öğretmenin Bakan Selçuk’a müzik aletlerine ihtiyacı olduklarını dile getirmesi üzerine, harekete geçti. Aktaş, milli eğitim için bir kampanya başlatarak 12 yıllık telli çalgılar arasında en çok sevdiği udu Başyayla’daki okula bağışladı.

Udunu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İsmail Kılınç’a teslim eden Aktaş; “Geçen hafta milli eğitim bakanı Zoom uygulaması üzerinden Karaman’a bağlantısını kızımın öğretmen olması nedeniyle YouTube üzerinden bende izledim. Başyayla ilçemize ilk defa bir müzik öğretmeni atanmış. O öğretmenimiz bakanımızla iletişime geçti. Bakan beyin bir isteğin var mı sorusuna öğretmenimiz, müzik aletlerine ihtiyaç duyduğunu, öğrencilerimize çeşitli müzik aletlerini sevdirerek kullanmasını öğreteceğini, bir nebze olsun kötü alışkanlıklardan ve internet bağımlılığından kurtulmalarını hedeflemekte olduğunu ifade etti. Bende 12 yıllık telli çalgılar arasında çok sevdiğim Udumu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız İsmail Kılınç’a Başyayla’daki öğretmenimize teslim edilmek üzere bir kampanya başlatmış oldum. 70’li yıllarda okullarda mandolin ve flüt çalmış müzik sevenlerimizin kıyısında köşesinde kaldıysa İsmail beye teslim etmelerini istirham ederim. Her şey gençler için” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
açık
Namaz Vakti 01 Mart 2021
İmsak 05:52
Güneş 07:11
Öğle 13:05
İkindi 16:16
Akşam 18:48
Yatsı 20:02

Gelişmelerden Haberdar Olun

@