banner877

banner919

banner990

banner957

Son Dakika
banner722

İl Millî Eğitim Müdürlüğünde İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası

4-10 Mayıs İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası çerçevesinde İl Millî Eğitim Müdürlüğüne bağlı okul ve kurumlarda iş sağlığı ve güvenliği kültürü oluşturulması amacıyla etkinlikler düzenleniyor.

EĞİTİM 11.05.2022, 12:04 11.05.2022, 12:06
149
İl Millî Eğitim Müdürlüğünde İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası
banner762

4-10 Mayıs İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası kapsamında yapılan faaliyetler hakkında İl Millî Eğitim Müdürlüğü İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi (İSGB) İl Koordinatörü İhsan Serin, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan‘a bilgiler verdi.

“İş sağlığı ve güvenliği çalışmalarında öncelikli ilk amaç çalışanların sağlığının korunmasıdır” diyen İhsan Serin, “Müdürlüğümüz İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi tarafından iş güvenliği iş ve işlemleri, güvenli okul çalışmaları, ilk yardım eğitimleri, okul sağlığı çalışmaları, iş ekipmanlarının periyodik kontrol çalışmaları, pansiyonlu okulların denetimleri, öğretmenevleri iş sağlığı ve güvenliği ile sivil savunma denetimleri, sıfır atık çalışmaları, MEB Arama Kurtarma Birimi (AKUB) çalışmaları, kalite yönetim sistemleri ve belgelendirme hizmetleri verilmektir” dedi.

İş sağlığı ve güvenliğine verilen önemin gün geçtikçe artmakta olduğuna dikkat çeken İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, sağlıklı, güvenli eğitim ortam ve süreçleri ile çalışma alanlarının oluşturulmasının, toplum olarak sürdürülebilir bir refah seviyesine ulaşabilmek için gereklilik arz ettiğini belirtti.

İş yeleğini giyip, baretini takan İl Müdürü Mehmet Çalışkan, İSGB birim çalışanlarıyla birlikte iş sağlığı ve güvenliği haftasında farkındalık oluşturmak amacı ile İl Millî Eğitim Müdürlüğü hizmet binasındaki yönetici ve personeli odalarında ziyaret etti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 10 Aralık 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@