banner877

banner919

banner928

banner990

banner957

banner722

İl Müdürü Çalışkan: "Merkezi Sınava Yönelik Tüm Hazırlıklar Tamamlandı"

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, il milli eğitim müdürlüğü yöneticileri ve okul idarecileriyle bir toplantı gerçekleştirerek 5 Haziran 2022 Pazar günü yapılacak olan Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında düzenlenecek merkezi sınava yönelik tüm hazırlıkların tamamlandığını ifade etti.

EĞİTİM 02.06.2022, 17:13 02.06.2022, 17:14
124
İl Müdürü Çalışkan: "Merkezi Sınava Yönelik Tüm Hazırlıklar Tamamlandı"
banner762

İl Milli Eğitim Müdürü Çalışkan, 75 okulda, 308 sınav salonunda toplam 3 bin 457 öğrencinin 602 salon görevlisi eşliğinde sınava katılacağını belirterek Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında düzenlenecek merkezi sınava yönelik sınavın sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesi için tüm tedbirlerin alındığını söyledi.

Öğrencilerin kendi okullarında gireceği sınav için öğretmen görevlendirmelerinin yapıldığını belirten Çalışkan, "Sınavda görevli okul yöneticileri ve öğretmen arkadaşlarımıza da gösterdiği hassasiyet ve gayretleri için şimdiden teşekkür ediyorum. Sağlıklı ve huzurlu bir ortamda gönül rahatlığı ile sınavın gerçekleşmesi için gerekli tedbirler alındı. İnşallah sonuçları itibarıyla bizler, velilerimiz ve öğrenciler için tüm beklentileri karşılayacak bir sınav olacak. Tüm okul yöneticilerimize, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize başarılar diliyorum." diyerek konuşmasını tamamladı.

Ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetlerinden Sorumlu Şube Müdürü Mehmet Balkaya gerçekleştirilecek sınavın uygulanması ve dikkat edilecek hususlara yönelik okul yöneticilerine sunum yaptı.

“ÖĞRENCİLERİMİZ EN GEÇ SAAT 09.00’DA OKULLARINDA BULUNMALIDIR”

Şube Müdürü Mehmet Balkaya, "Sınav yapılacak okullarda dersliklerin kontrol çizelgesi oluşturularak bu çizelgeler doğrultusunda il ve ilçe yöneticileri sınav yapılacak okulları ziyaret ederek gerekli kontroller gerçekleştirilmiş ve bu okullarımızın sınava hazır olduğu görülmüştür. Geçen yıl olduğu gibi 2022 yılında da sınav uygulaması iki oturum hâlinde gerçekleştirilecek olup öğrencilere hepsi çoktan seçmeli toplam 90 soru sorulacak. Birinci oturum Türkiye saatiyle 09.30'da, ikinci oturum ise 11.30'da başlayacaktır. Öğrencilerimiz en geç saat 09.00’da okullarında bulunmalıdır. Birinci oturumda öğrencilere Türkçe, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile Yabancı Dil derslerinden toplam 50 soru sorulacak ve 75 dakika yanıtlama süresi verilecektir. İkinci oturumda ise öğrencilere Matematik ve Fen Bilimleri derslerinden toplam 40 soru sorulacak ve öğrencilerin yanıtlaması için 80 dakika süreleri olacaktır.” dedi.

Toplantı sınav günü doldurulacak evraklarda dikkat edilecek hususlara yönelik sunum sonrasında soru cevapların ardından iyi dilek ve temennileri ile son buldu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 06 Temmuz 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@