banner741

banner590

banner722

İl Müdürü Çalışkan; “Uzaktan Eğitimi Verimli Hale Getirmek İçin Okullarımıza EBA Destek Noktaları Kurulacak”

2020 - 2021 eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte Karaman İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, okul yöneticileriyle telekonferans yöntemi ile toplantı yaparak son gelişmeleri değerlendirdi.

banner824
EĞİTİM 27.08.2020, 11:28 27.08.2020, 13:44
351
İl Müdürü Çalışkan; “Uzaktan Eğitimi Verimli Hale Getirmek İçin Okullarımıza EBA Destek Noktaları Kurulacak”
banner762

Katılımcıları selamlayarak konuşmasına başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, salgın süreciyle birlikte toplantıların farklı bir formata büründüğünü ifade etti.  Salgın sürecinin devam ettiğine dikkat çeken İl Müdürü Çalışkan, belirlenen kurallar çerçevesinde okullarda tüm hazırlıkların yapıldığını söyledi.

“KORONAVİRÜSLE MÜCADELE KAPSAMINDA ATILACAK ADIMLARA VE YAPILACAK ÇALIŞMALARA MAKSİMUM SEVİYEDE RİAYET ETMELİYİZ”

Çalışkan, “Salgın sürecinde öğretmenlerimiz fiziki olarak öğrencilerden uzak kalmış olsa da uzaktan eğitimle EBA üzerinden sürekli iletişim halinde oldular. Artık yeni bir eğitim öğretim yılının kapısını araladık. Bu eğitim öğretim yılında diğer yıllara nazaran farlılıklar var. Salgın sürecini en iyi şekilde atlatmak için devletimizin belirlemiş olduğu kuralları uyguladık ve gelen talimatlar çerçevesinde uygulamaya devam edeceğiz. Sizden istirhamım koronavirüsle mücadele kapsamında atılacak adımlara ve yapılacak çalışmalara maksimum seviyede riayet etmenizdir” dedi.

“UZAKTAN EĞİTİMİ VERİMLİ HALE GETİRMEK İÇİN OKULLARIMIZA EBA DESTEK NOKTALARI KURULACAK”

Eğitim yöneticilerine yeni dönemle birlikte öğretmenleri uzaktan eğitim için motive etmesi çağrısında bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, “Zor bir süreç yarışıyoruz. Bu süreçte eğitim yöneticileri olarak öğretmenlerimizi uzaktan eğitime motive etmeliyiz. Çünkü motive olmuş öğretmen, motive edilmiş öğrenciler demek. Uzaktan eğitim dönemini takip etmenizi istiyorum. Uzaktan eğitimi verimli hale getirmek için okullarımıza EBA destek noktaları kurulacak. Evinde internet ve bilgisayar olmayan öğrenciler gelip okulda bu destek noktasında eğitimlerini görecek ve derslerinden geri kalmayacak. Böylece tüm öğrencilerimiz EBA’ya ulaşmış olacak.” diye konuştu.

 “DESTEKLEME YETİŞTİRME KURS BAŞVURULARI 31 AĞUSTOS’A KADAR DEVAM EDECEK”

Eğitim camiasının güçlü ve dinamik bir yapısının olduğunun altını çizen Mehmet Çalışkan, idareci, öğretmen ve kurumdaki memurların süreç içerisinde aktif bir şekilde yer aldığını vurguladı. Çalışkan, “Tüm Türkiye’de olduğu gibi ilimizde de Vefa Sosyal Destek ve filyasyon grupları oluşturuldu. İdareci, öğretmen ve memurlarımız bu grupların içinde yer aldı. Bundan sonraki dönemde okullarımızın yöneticileri bulunduğu mahallede bu çalışmalara destek olacak.” şeklinde konuştu.

Destekleme ve Yetiştirme Kurslarıyla ilgili açıklamalarda bulunan İl Müdürü Çalışkan, “8. ve 12. sınıf öğrencilerimizin eğitimine destek olmak amacıyla verilen destekleme yetiştirme kursları başvuruları 31 Ağustos’a kadar devam edecek. Tabi Bakanlığımızın belirlediği kılavuz çerçevesinde iş ve işlemler yapılacaktır” ifadelerini kullandı.

Toplantı, karşılıklı görüşlerin ifade edilmesinin ardından iyi dilek temennileriyle son buldu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
-4°
kapalı
Namaz Vakti 19 Ocak 2021
İmsak 06:27
Güneş 07:51
Öğle 13:03
İkindi 15:42
Akşam 18:04
Yatsı 19:23

Gelişmelerden Haberdar Olun

@