banner877

banner919

banner921

Son Dakika
banner722

İl Müdürü Mehmet Çalışkan: “Okullarımız Sizlerle Güzel”

2021-2022 eğitim ve öğretim yılı ilk zili 6 Eylül’de çaldı. Karaman’da 52 bin öğrenci yüz yüze eğitime geçerek okullara kavuşmanın mutluluğunu yaşarken İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, Sabiha Gökçen Ortaokulu ve Fatih Eğitim Çalışanları İlk ve Ortaokulunu ziyaret ederek bu mutluluğa ortak oldu.

EĞİTİM 08.09.2021, 16:37 08.09.2021, 16:40
130
İl Müdürü Mehmet Çalışkan: “Okullarımız Sizlerle Güzel”
banner762

Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Baysal’ın eşlik ettiği okul ziyaretleri çerçevesinde ilk olarak Sabiha Gökçen Ortaokulu öğrencilerinin sınıflarına misafir olan İl Millî Müdürü Mehmet Çalışkan, okulların öğrencilerin cıvıltısıyla eğitim yuvalarına dönüştüğünün altını çizerek idarecisinden öğretmenine kadar herkesin öğrencileri özlediğini dile getirdi.

Mehmet Çalışkan, “Eğitim kurumlarımızın varlığı sizlerin bu sıralarda olmanıza bağlı. Tüm samimiyetimle belirteyim ki bizler sizlerle yüz yüze eğitimi çok özledik. Öğretmenleriniz, gözlerinizin içine bakarak ders işlemeyi çok özledi. Siz olmadığınızda okullar boş ve anlamsız binalara dönüşüyor. Şunu unutmayın okullarımız sizlerle güzel.” dedi.

Sabiha Gökçen Ortaokulu ziyareti sonrasında Fatih Eğitim Çalışanları İlk ve Ortaokulunu ziyaret eden İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan Okul Müdürü Fatih Çelik’ten yeni eğitim öğretim yılında yapılan hazırlıklarla ilgili bilgiler aldı. Ardından sınıfları gezerek öğrencilerle bir araya gelen İl Müdürü Çalışkan okullarda yüz yüze eğitimin devamının sağlanması için öğrencilere tavsiyelerde bulundu. Dünyada hala pandeminin devam ettiğine dikkat çeken Çalışkan, öğrencilerden temizlik ve sosyal mesafe kurallarına uymasını istedi.

Mehmet Çalışkan, “Sizler bizim için çok kıymetlisiniz. Dönem dönem siz okullarınızdan, arkadaşlarınızdan ve öğretmenlerinizden bizler de sizlerden uzak kaldık. Artık sizleri bilgisayar ekranlarında değil sınıflarımızda görmek istiyoruz. Sizlerden isteğimiz hijyen ve mesafe kullarına uyup maskelerinizi sürekli takmanızdır. Ellerinizi sık sık sabunla yıkamayı ve teneffüslerde sosyal mesafenizi korumayı unutmayın. Sizler kurallara uyduğunuz sürece okullarımız hep açık kalarak sizlerin cıvıltısıyla dolacak.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 28 Kasım 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@