banner877

banner919

banner921

Son Dakika
banner722

İstiklal Marşı'nın 100. Yılına Özel Düzenlenen Yarışmalarda Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllendirildi

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından "İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü'nün 100. Yıl Dönümüne özel mektup, resim, kısa film, grafiti, kara kalem, kompozisyon ve İstiklal Marşı'nı güzel okuma dallarında düzenlenen yarışmalarda katıldıkları kategoride il birincisi olan öğrenciler, ödüllerini İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’dan aldı.

EĞİTİM 10.08.2021, 11:34 10.08.2021, 11:35
238
İstiklal Marşı'nın 100. Yılına Özel Düzenlenen Yarışmalarda Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllendirildi
banner762

Millî Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından ilkokul ve ortaokul öğrencilerine İstiklâl Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü’nün millî, manevi ve tarihi önemini kavratmak; vatan, millet, bayrak sevgisi ve saygısını geliştirmelerini sağlamak; millî birliğimiz ve varlığımız ile uluslararası barış ve dostluk düşüncelerini kuvvetlendirmek amacıyla "İstiklâl Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü'nün 100. Yıl Dönümü" kapsamında ilkokul ve ortaokullarda öğrenim gören öğrenciler arasında mektup, resim, kısa film, grafiti, kara kalem, kompozisyon ve İstiklâl Marşı'nı güzel okuma kategorilerinde yarışmalar düzenlendi.

Düzenlenen yarışmalarda mektup kategorisinde il birincisi olan Dr. Sadık Ahmet İlkokulu öğrencisi Ayser Rana Arı ve İstiklal Marşı’nı Güzel Okuma dalında il birincisi olan Gazi Mustafa Kemal İlkokulu öğrencisi Eymen Aladağ ödülünü İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’dan aldı.

Okul idarecileri ve aileleriyle birlikte İl Müdürü Mehmet Çalışkan’ı ziyaret eden Eymen Aladağ’ı ve Ayser Rana Arı’yı tebrik ederek sözlerine başlayan İl Müdürü Mehmet Çalışkan, İstiklâl Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Âkif Ersoy'u Anma Günü'nün 100. yıl dönümünde elde edilen derecelerinin kıymetli olduğunu dile getirdi. Çalışkan, “İstiklal Marşımızın 100. yıl dönümünde öğrencilerimizin elde ettiği başarıdan dolayı kutluyorum. Sizler Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un dizelerinden yansıyan cesaret, azim ve kararlılığı hayatınıza düstur edinin, yılmadan, bıkmadan çok çalışın ve bol bol kitap okuyun. Kitap okumak büyük bir ayrıcalık ve farklı bir dünyalara yolculuk yapmaktır. Kitap okudukça hayatın anlamı daha netleşecek, dünyaya bakış açınızın değişeceğinizi göreceksiniz. Unutmayın okumak insanın bu hayattaki en büyük zenginliğidir. Elde ettiğiniz derecelerden dolayı sizi tekrar tebrik ediyor, bundan sonraki hayatınızda daha nice başarılara imza atmanızı temenni ediyorum” dedi.

Ziyaret, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’ın başarılı öğrencileri ödüllendirmesi ve günün anısına çekilen fotoğraflarla sona erdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 27 Kasım 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@