banner877

banner919

banner928

banner990

banner957

Son Dakika
banner722

Karaman'da İlköğretim Haftası Törenle Kutlandı

Karaman'da 2021-2022 eğitim öğretim yılı İlköğretim Haftası kutlama programı düzenlendi.

EĞİTİM 15.09.2021, 12:21 15.09.2021, 12:25
360
Karaman'da İlköğretim Haftası Törenle Kutlandı
banner762

Program kapsamında ilk olarak İl Milli Eğitim Müdür Mehmet Çalışkan tarafından Atatürk Anıtına çelenk bırakıldı.

Program daha sonra Esentepe ilkokulunda devam etti. Esentepe ilkokulunda düzenlenen programa, Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık, İl Emniyet Müdürü Ayhan Taş, İl Jandarma Komutanı Mustafa Çetinkaya, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, kurum müdürleri ve veliler katıldı.

Program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık, yaptığı konuşmada, “Bugün çocuklarımız kadar bizlerde sevinçliyiz, okullarımız yine cıvıl cıvıl olacak. Yalnız biliyorsunuz bu hastalık maalesef çok hızlı bir şekilde yayılıyor, bunun için lütfen önlemlerimizi almaya devam edelim, çocuklarımızı sayın velilerimiz hijyen anlamında korumaya elimizden geldiğince çalışalım. Devlet olarak her türlü olanak sağlandı, her türlü hijyen ekipmanı okullarımızda mevcut, maske ve koruyucu her türlü ürün şuan okullarda var.

Bize düşen çocuklarımızı korumak, kollamak bu arada şunu da ifade edeyim ben burada aşının propagandasını yapmak istemiyorum ancak bilimsel olarak konuşuyorum ki, bugün hastanemizde hastalığa yakalananların yüzde 70 aşısız olanlar. Yüzde 80’ni yoğun bakımda yatan yine aşsızı olanlar. Bu bütün olanların artık son hale gelenlerin ise aşısız olanların yüzde 90. Bunun için aşı konusunda biraz daha hassas davranmamızı iştiham ediyorum.

Değerli velilerimiz, siz kadınlarımız, annelerimiz sizler gerçekte de bizleri büyüten, bizleri yetiştiren sizlersiniz. İşte burada da gözüküyor şuanda veli olarak annelerimiz burada, belki erkeklerimiz şunun arkasına sığınacaktır bende hiçbir zaman çocuklarımın karne alması dahi okula gitmedim ama siz anneler buradasınız. Çocuklarımızı yetiştirecek olan sizlersiniz, sizlere güveniyoruz geleceği sizler yaratacaksınız. Sizlerle birlikte öğretmenlerimiz, yeni neslin yaratıcısı olacak. Hepinize tekrardan saygılarımı sunuyorum hoşçakalın.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan ise “Geçen sürede tüm dünyada, bir yandan salgının etkileriyle mücadele edilirken bir yandan da çocuklarımızın eğitimi için ülkemizde hızla tedbirler alındı. Her ne kadar yüz yüze eğitimin yerini tutmasa da uzaktan eğitim araçlarıyla öğrencilerimiz eğitimine devam ettiler. Bugünden sonra yapmamız gereken okullarımızı sağlıklı ve güvenli bir şekilde açık tutmak için el birliğiyle tedbirlere sıkı sıkıya uymamızdır. Öğretmen ve velilerimizin, yavrularımıza maske, mesafe ve temizlik konusunda bulunacağı hatırlatmalar çok büyük öneme sahiptir. Öğrencilerimizin cıvıltısıyla şenlenen okullarımızda, yeniden canlanan sınıflarımızda sağlık ve huzurla eğitime devam etmek için el birliğiyle çaba göstereceğiz. Gözümüzde tüten, özlediğimiz yavrularımızı ancak tedbirlerle salgından koruyabiliriz.

En zor durumlarda bile milletimizin el ele verdiği zaman, zorlukların nasıl üstesinden geldiğini bu süreçte bir kez daha yakından gördük. Dünyanın birbirinden kaçtığı süreçte, bizler birbirimize vefa olduk, birbirimizden şifa bulduk. Bundan dolayı, daha güzel günler için umudun adı: kadim medeniyetimizden aldığı güçle yetişmiş gençlerimizdir. Gençlerimiz ve çocuklarımızın yerli ve milli kodlarıyla yetişmesi için daha çok çalışacak, ilerleme yolunda her türlü desteği kendilerine sağlayacağız.

Büyük oranda aşılarını yaptıran eğitim camiamızla eğitim öğretim konusunda elde edeceğimiz yeni başarılar ve yeni projeler için gerekli planlamalar yapıldı. Bu yılın bilimsel, sosyal ve kültürel nice çalışmanın hayata geçirileceği bir eğitim yılı olacağına yürekten inanıyorum.

Yavrularımızı çok bekletmemek adına sözlerimizi çok uzatmadan, bu düşüncelerle 2021/2022 eğitim öğretim yılının öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimiz başta olmak üzere, Karaman'ımıza hayırlar getirmesini diliyor; millet olarak sağlık ve huzur içerisinde bir yıl geçirmeyi temenni ediyorum. En kalbi duygularımla sevgi, saygı ve muhabbetlerimi sunarım.” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından dördüncü sınıf öğrencileri birinci sınıf öğrencilerine hoşgeldiniz çiçeği verdi.

Günün anlam ve önemini belirten şiirlerin okunması ve yapılan gösterilerin ardından tören sona erdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 17 Ağustos 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@