banner877

banner919

banner990

banner957

Son Dakika
banner722

Karaman’da 4 Bin Öğrenci Beyaz Perdeyle Tanışıyor

Millî Eğitim Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı ortaklığıyla yürütülen “Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın” projesi kapsamında Karaman’da 4 bin öğrenci ücretsiz olarak beyaz perdenin büyülü dünyasıyla tanışıyor.   

EĞİTİM 24.05.2022, 14:42
206
Karaman’da 4 Bin Öğrenci Beyaz Perdeyle Tanışıyor
banner762

Millî Eğitim Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında öğrencilerde ve toplumda milli ve kültürel değerler yönünden farkındalık oluşturmak, topluma ve kişiye yararlı olacak temel değerleri gündeme getirerek öğrencilerimizi hayata hazırlamak, kültürel, sosyal ve duygusal gelişimlerine katkıda bulunmak, öğrencilerin hayal gücünün gelişmesine imkân sağlamak, anı kültürü oluşturmak ve çevresine daha duyarlı bireyler yetiştirmek amacıyla “Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın” projesi ile Karaman’da ilkokul ve ortaokulda öğrenim gören 4 bin öğrenci sinemada ücretsiz film izleme fırsatı buluyor.

İlk kez sinemada film izleyen öğrencilerin heyecan ve mutluluklarına ortak olan ve onlarla birlikte sinema koltuklarına oturan İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Burhan Yemiş ve Millî Şube Müdürü Mehmet Baysal, sinemada Kuklalı Köşk-2 filmini izledi.

Sinemanın, sosyalleşmeye yönelik olumlu etkilerinin genç nesillere yansıması için hayata geçirilen proje, birçok öğrenciyi sinemayla buluşturuyor. Sinema salonunun havasını teneffüs eden öğrencilerin yaşamış olduğu heyecan ve mutlulukları görülmeye değerdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 10 Aralık 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@