banner647

Karaman’da Renkli Çocuk Kütüphanesi Açıldı

Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen "KOP Renkli Çocuk Kütüphanesi" projesinin açılışı gerçekleşti.

banner491
Karaman’da Renkli Çocuk Kütüphanesi Açıldı
banner567

Piri Reis İlkokulunda gerçekleşen açılışa, Karaman Valisi Fahri Meral ve eşi Hanımefendi Zehra Meral, KOP İdaresi Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Tongur, Karaman İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, daire müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Açılış kurdelesi kesiminin ardından proje hakkında bilgi veren Karaman Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdurrahman Kurt, projenin okul öncesi ve birinci sınıf öğrencilerine yönelik olduğunu söyledi.

Projenin amacından bahseden Kurt, “Çocuklar velileriyle oyun oynayarak hem mutlu olacak hem de boş zamanı varsa etkinlik yapacak. Hem etkinlik, hem eğlence hem de okumayı amaçlayan bir alan planladık. Sadece bu okula hizmet eden bir proje olmadı. Diğer okullardan talep olduğu zaman gelebilecekler.” dedi.

Projenin doğuş amacını aktaran Karaman İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu’da, “KOP bir çalıştay yaptı Gazi Üniversitesi Öğretim Görevlileriyle. Okuma kültürünü artırmak için ne yapabiliriz diye. Orada öğretmenlerimizin ortak görüşüydü bu proje, öğrenciler ve veliler hem gelip eğlensinler hem de kitaplarla tanışsınlar diye.” şeklinde konuştu.

KOP İdaresi Başkan Yardımcısı Tongur ise projenin pilot bölgesi Karaman olduğunu ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Program, protokol üyelerinin kütüphaneyi gezmesiyle son buldu.

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2018, 17:09

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner619

banner644

banner612

banner590