banner464

Karaman’da ücretli öğretmen alınacak!

Karaman Milli Eğitim Müdürlüğü, ücretli öğretmen alımı yapacak.

Karaman’da ücretli öğretmen alınacak!

Karaman Milli Eğitim Müdürlüğü, ücretli öğretmen alımı yapacak.

20 Ağustos 2016 Cumartesi 11:17
5512 Okunma
Karaman’da ücretli öğretmen alınacak!
Karaman Milli Eğitim Müdürlüğü’nden ücretli öğretmen alımı ile ilgili yapılan açıklamada, ‘’2016 – 2017 Eğitim – Öğretim Yılında ilimizdeki eğitim kurumlarında öğretmen ihtiyacı olduğu takdirde Müdürlüğümüzce Ücretli Öğretmen görevlendirmesi yapılacaktır.
İlimiz Merkezinde Ek Ders Ücretli Öğretmen olarak görev almak isteyen adaylar başvurularını Müdürlüğümüzün http://karaman.meb.gov.tr/ucretlibasvuru adresindeki Başvuru Ekranından 19 - 29 Ağustos 2016 tarihleri arasında yapabileceklerdir. Başvuruların değerlendirilmesi sonucu görev verilecek adaylara ev veya cep telefonlarından ulaşılarak aşağıdaki belgelerle birlikte Müdürlüğümüze gelmeleri istenecektir.
Ders Ücretli Öğretmen görevlendirmeleri Bakanlığımız Talim Terbiye Kurulunun 20/02/2012 tarih ve 9 sayılı kararına göre Öğretmenliğe kaynaklık eden Program/Bölüm ve Dal mezunlarının atanabileceği alanlar listesine göre belirlenmiş alanlara yapmaları gerekmektedir. Mezuniyetlerine uygun alana başvuru yapmayanların ya da bu çizelgede mezuniyet alanları bulunmayanların başvuruları ikinci öncelikli olarak değerlendirilecektir.
EK Ders Ücretli karşılığı Öğretmen görevlendirmeleri öncelikleri aşağıda belirtilen sıralamaya uygun olarak yapılacaktır:
a-) Eğitim Fakültesi
b-) Fakülte mezunu olup, Pedagojik Formasyon Sertifikası sahibi olanlar,
c-) Fakülte mezunları,
ç-) Önlisans mezunları
İngilizce alanında Ücretli Öğretmenlik için alan mezunlarından ihtiyacın karşılanamaması durumunda;
a-) Yabancı dille öğretim yapan yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyindeki İngilizce Öğretim yapan bölüm mezunları,
b-) En az 40 Kredilik İngilizce eğitimi aldıklarını belgelendirmeleri koşuluyla yükseköğretim kurumlarının Almanca ve Fransızca bölümü mezunları,
c-) Yurt içindeki yükseköğretim kurumlarından ya da yükseköğretim kurulunca denkliği kabul edilmek kaydıyla yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olup Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavında İngilizce alanında en az (B) düzeyinde puan almış olanlar. Görevlendirmeler yukarıda belirtilen esaslar çerçevesinde KPSS puan üstünlüğüne göre yapılacaktır.
Görev Verilecek Adaylardan İstenecek Belgeler:
1. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi (1 adet)
2. Mezuniyet Belgesi (Aslı Görülecek)
3. Varsa Formasyon Belgesi (1 adet)
4. KPSS 2016 Sınav Sonuç Belgesi (KPSS’ ye girenler için)
5. Vesikalık Fotoğraf (1 adet)
6. Adli Sicil Kaydı
NOT: Başvurusunu sistemden tamamlayan bütün adaylar, başvurularını onaylatmaları için KPSS Sonuç Belgesi ile Müdürlüğümüze 19-29 Ağustos 2016 tarihleri arasında gelerek onay işlemini yaptıracaklardır.’’ denildi.
 
 
Yorumlar