banner464

Kare Kodlu Diploma

KMÜ'de Kare Kodlu Diploma Uygulaması

Kare Kodlu Diploma

KMÜ'de Kare Kodlu Diploma Uygulaması

01 Nisan 2014 Salı 12:03
527 Okunma
Kare Kodlu Diploma
 Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ), mezunlarına karekodlu diploma vermeye başladı. Diplomalara entegre edilen özel tasarlanmış karekod sayesinde diplomaların güvenliği sağlanarak olası sahteciliklerin önüne geçilmiş oldu.
Karekod uygulamasıyla, diplomaların arka kısmına basılmış olan karekodu, akıllı telefonlara yüklenen karekod okuma programı ile okutulduğunda, diplomanın doğruluğu internet üzerinden öğrenci işleri otomasyonu aracılığıyla sorgulanabiliyor.

KMÜ, Türkiye’de Karekodlu Diploma Uygulayan İkinci Üniversite

Diploma güvenliği konusunda önemli bir adım atan Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi, Marmara Üniversitesiyle birlikte Türkiye’de karekodlu diploma uygulayan ikinci üniversite oldu. Konuya ilişkin bir açıklama yapan KMÜ Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen, “Öğrencilerimizin hayatını kolaylaştırmak ve en yeni teknolojiyi takip ederek üniversitemizi aranan üniversite konumuna getirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi ailesi olarak yenilikçi adımlar konusunda örnek çalışmalara imza atmayı hedefliyoruz.” dedi ve modern bir uygulama olan karekodlu diplomanın tüm KMÜ’lü öğrencilere hayırlı olmasını diledi.
Son Güncelleme: 01.04.2014 16:44
Yorumlar