banner636

KMÜ'LÜ AKADEMİSYENLERDEN EĞİTİM CAMİASI İÇİN BAŞUCU KAYNAĞI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Eğitim Fakültesi öğretim üyeleri tarafından hazırlanan “STEM’DEN STEM+’YA” adlı eğitici kitap okurlarla buluştu.

banner491
KMÜ'LÜ AKADEMİSYENLERDEN EĞİTİM CAMİASI İÇİN BAŞUCU KAYNAĞI
banner567

Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Çevik, Dr. Öğr. Üyesi Cihad Şentürk ve Doç. Dr. Cihat Abdioğlu tarafından kaleme alınan kitap, STEM’le ilgili teorik bilginin yanı sıra STEM, STEAM ve STEM+ uygulamalarına da yer veriyor. Bilindiği üzere STEM (Science Technology Engineering Mathematics), fen teknoloji mühendislik matematik disiplinlerinin İngilizce karşılıklarının baş harflerinin kısaltmasından oluşmuş, bu disiplinlerin bütünleşik olarak anlatıldığı gerçek dünya problemlerini çözmeyi hedefleyen ürün odaklı disiplinler arası bir yaklaşımdır. Sanatın STEM’e entegre edildiği STEAM ya da STEM+Art ve diğer STEM+ (STEM-Plus) entegrasyonları ise disiplinler ötesi yaklaşımların kısaltmalarıdır.

Kitapta öğrencilere, öğretmenlere ve akademisyenlere gerçekleştirecekleri uygulamalar adım adım anlatılırken bu uygulamalarda hangi stratejiyi ve yöntemi kullanmaları gerektiği de açıklanıyor. Ayrıca okurlara pahalı olmayan, temini kolay araç ve gereçleri nasıl kullanacakları ve bu araç-gereçlerle STEM ürünlerini nasıl geliştirecekleri anlaşılır ve sade bir dille ifade ediliyor.

Yazarlar Çevik, Şentürk ve Abdioğlu, kitaplarını KMÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül'e takdim ederken eğitim camiası için başucu niteliği taşıyan kitapla ilgili açıklamalarda bulundular. Kitapta uygulamaya dönük olarak 25 adet etkinliğe yer verdiklerine dikkat çeken akademisyenler bu etkinliklerin tamamının kendileri tarafından bizzat uygulandığını ve test edildiğini belirterek böylece etkinliklerde karşılaşılabilecek sorunları en aza indirgemeyi amaçladıklarını söylediler.

Eser aracılığıyla öğretmenlere, öğretmen adaylarına, velilere, öğrencilere, kısacası bu alanda kendini geliştirmek isteyen tüm insanlara STEM, STEAM ve STEM+ ders planları ve etkinlikleri ile ilgili önemli bir başucu eseri oluşturmayı hedeflediklerini dile getiren akademisyenler, "Prof. Dr. Aziz SANCAR’ın takdimiyle başlayan kitabımızın,  kütüphanelerde bulunması gereken kitaplar arasında yer alacağını ümit ediyor; kitabın STEM severlere ve STEM’e ilgi duyanlara faydalı olmasını diliyoruz" dediler.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner619

banner644

banner612

banner590