banner464

KMÜ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ İLK MEZUNLARINI VERDİ

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Mühendislik Fakültesi mezuniyet töreni bu yıl ilk mezunlarını vermenin heyecanı ile kutlandı.

KMÜ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ İLK MEZUNLARINI VERDİ

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Mühendislik Fakültesi mezuniyet töreni bu yıl ilk mezunlarını vermenin heyecanı ile kutlandı.

12 Haziran 2015 Cuma 19:03
687 Okunma
KMÜ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ İLK MEZUNLARINI VERDİ
Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Konferans Salonunda düzenlenen törene Rektör Vekili ve Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Yıldırım, Genel Sekreter Ahmet Tüfekci, Duru Bulgur Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Duru, enstitü ve yüksekokul müdürleri, üniversite personeli, öğrenciler ve aileleri katıldı.  
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törenin açılış konuşmasını yapan Rektör Vekili Prof. Dr. Ahmet Yıldırım, “Akademik ve idari personeli ve en önemlisi 500 civarında öğrencisi ile her gün büyüyen bir aile olan fakültemiz, bugün ilk meyvelerini veriyor ve ilk göz ağrılarını yolcu ediyor. Bundan dolayı hem çok büyük bir gurur, hem de mutlulukla süslenmiş bir hüzün hissediyoruz. Biz tüm mezun öğrencilerimize güveniyor, yeni Türkiye’nin inşasında önemli roller üstleneceklerine inanıyoruz. Kazandıkları niteliklerle ülkemiz gıda sanayisinin gelişimine katkıda bulunacaklarını ve dünya ile rekabet edecek ürünlerin keşfinde, üretiminde ve pazarlanmasında tüm güçlerini ortaya koyacaklarını düşünüyoruz.” dedi. 
Bir başarıdan söz ederken bunun unsurlarını göz ardı etmemek gerektiğine dikkat çeken Prof. Dr. Ahmet Yıldırım,  “Bugün üzerine titrediğiniz, tüm imkânlarınızı seferber ettiğiniz, gözlerinizin nuru yavrularınızın hayata atılışlarına şahitlik ediyorsunuz. Sizler evlatlarınıza verdiğiniz destek, sonsuz fedakârlık ve yaptığınız katkılarla bu başarının en önemli unsurusunuz. Bu vesileyle, bütün ailelerimizi yürekten kutluyorum. Bugünün en büyük mimarlarından birisi de çocuklarınıza büyük bir gayretle, sahip oldukları bilgileri aktaran öğretim elemanlarımızdır. Kendilerini de tebrik ediyor, şükranlarımı sunuyorum.” şeklinde konuştu.  
“Felsefeniz ‘söz konusu vatansa, gerisi teferruattır’ olsun”

Prof. Dr. Ahmet Yıldırım, öğrencilere okulun bitmesinin eğitimin de bittiği anlamına gelmeyeceği uyarısında bulunarak şöyle devam etti: “Gerçek hayat içinde her gün yeni şeyler öğrenmeye devam edeceksiniz. Aslında sizin çok zor olarak tanımladığınız eğitim döneminiz işin kolay kısmıydı. Asıl zorluk şimdi başlıyor. Aldığınız eğitim düzeyi ile bu zorlukların hepsinin üstesinden gelecek donanıma sahip olduğunuzu unutmayın ve sürekli azimli bir şekilde çalışarak hedeflerinize ulaşmaya gayret edin. İyi niyetli olduğunuz, insanlığa faydalı olmak için çalıştığınız, ülkemizin kalkınması için çaba gösterdiğiniz sürece Allah’ın yardımının da sizinle beraber olacağına inanıyorum. Vatanımızın kıymetini ve size sunduğu imkânları çok iyi takdir edin ve genel felsefenizi lütfen ‘Söz konusu vatansa, gerisi teferruattır’ düsturu etrafında şekillendirin. Hepinize hayatınızın geri kalanında başarılar ve mutluluklar diliyor, sizleri gururla kucaklıyorum.”

“Ülkemize faydalı bireyler olacağız”

Mezunlar adına konuşan fakülte birincisi Ayşenur Özçelik ise dört yıllık eğitim hayatının bir değerlendirmesini yaparak, “Bugün bizim geleceğimiz açısından çok önemli bir gün. Zaman zaman zorluklarla karşılaştığımız bir eğitim dönemi geçirdik. Bu zorlu yolda çalıştık çabaladık ve kendimize çok şey kattık. Derslerimizi uygulamalı olarak yapmak, aldığımız eğitimin faydalı olmasına büyük bir katkı sağladı. Dört yıl boyunca aldığımız bu eğitimle sağlıklı gıda ürünlerinin geliştirilmesi konusunda ülkemize faydalı bireyler olacağız. Gıda mühendisleri olarak yenilikleri takip edeceğiz.” dedi. Ayşenur Özçelik, konuşmasını ailesine, arkadaşlarına ve hocalarına teşekkür ederek sonlandırdı.

Fakülte birincisi Özçelik, konuşmasının ardından mezuniyet kütüğüne isminin yazılı olduğu plakayı çaktı. Törende daha sonra protokol üyeleri tarafından dereceye giren öğrencilere plaketleri verildi. Oğuzhan Uğur isimli öğrencinin ney dinletisi sunduğu tören, Mühendislik Fakültesi öğrencilerinin fotoğraflarından oluşan slayt gösterimi ile devam etti.  

Mezuniyet töreni, öğretim üyeleri tarafından öğrencilere diplomalarının verilmesi ve kep atma merasiminin ardından mezuniyet pastası kesilmesiyle sona erdi.  


Son Güncelleme: 12.06.2015 19:06
Yorumlar