banner464

Kmü’den Beş Yeni Uluslararası Anlaşma

Kmü, beş üniversiteyle daha Mevlana anlaşması yaptı.

Kmü’den Beş Yeni Uluslararası Anlaşma

Kmü, beş üniversiteyle daha Mevlana anlaşması yaptı.

26 Ocak 2015 Pazartesi 15:09
761 Okunma
 Kmü’den Beş Yeni Uluslararası Anlaşma
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Avrupa ve Asya’daki beş farklı üniversiteyle daha değişim anlaşması imzaladı. Mevlana Değişim Programı kapsamında KMÜ ile Kırgızistan’ın Kırgız-Türk Manas Üniversitesi ve Kırgız Ekonomi Üniversitesi, Ukrayna’nın Oles Honchar Dnipropetrovsk Devlet Üniversitesi, Makedonya’nın Uluslararası Balkan Üniversitesi ve Sırbistan’ın Niš Üniversitesi arasında protokol gerçekleştirildi.

Mevlana Değişim Programı Protokolü çerçevesinde KMÜ ve Kırgız-Türk Manas Üniversitesinden karşılıklı 22 akademisyen ve 48 öğrenci, KMÜ ve Kırgız Ekonomi Üniversitesinden karşılıklı 10 akademisyen ve 25 öğrenci, KMÜ ve Oles Honchar Dnipropetrovsk Devlet Üniversitesinden karşılıklı 10 akademisyen ve 10 öğrenci, KMÜ ve Uluslararası Balkan Üniversitesinden karşılıklı 4 akademisyen ve 5 öğrenci, son olarak KMÜ ve Niš Üniversitesinden karşılıklı 4 akademisyen ve 5 öğrenci eğitim-öğretim hareketliliğine katılacaklar. Akademisyenler, anlaşmalı üniversitede 1-3 hafta, öğrenciler ise 5 aylık süreyle bulunacaklar. Protokol, 2015-2019 yılları arasında geçerli olacak.

KMÜ, Mevlana Değişim Programı kapsamında daha önce Rusya’nın Saint Petersburg Devlet Üniversitesi ile protokol imzalamıştı. Böylece KMÜ’nün Mevlana Değişim Programı Protokolü imzaladığı üniversite sayısı 6’ya yükselmiş oldu.

Son Güncelleme: 26.01.2015 17:03
Yorumlar