banner877

banner919

banner928

banner957

banner975

banner722

KMÜ’den Ses Yok! Öğrenciler Verilecek Kararı Bekliyor

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi öğrenciler, yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle ileri bir tarihe ertelenen bütünleme sınavlarının online yapılarak mağduriyetlerinin giderilmesini istiyor.

EĞİTİM 25.01.2022, 16:22
1978
KMÜ’den Ses Yok! Öğrenciler Verilecek Kararı Bekliyor
banner762

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinin 2021-2022 Eğitim Öğretim yılı için hazırlamış olduğu sınav takvimde yer alan bütünleme sınavları, yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle yapılması planlanan tarihten ileri bir tarihe ertelenmişti. Sınav takvimine göre planlamalarını yapan öğrenciler, ertelenen bütünleme sınavları nedeniyle mağdur kaldılar. Özellikle il dışından Karaman’a okumaya gelen üniversite öğrencilerinin ara tatilde aileleriyle hasret giderme hayalleri de suya düştü.

Mağdur kalan binlerce öğrenci, pandemi sürecinde çevrimiçi olarak yapılarak çözüm üretilen sınavlar konusunda Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörlüğüne elektronik posta yolluyla ulaşarak mağduriyetlerinin giderilmesini isteyip bütünleme sınavlarının çevrimiçi olarak yapılmasını talep ettiler.

Öğrencilerin bütünleme sınavlarıyla ilgili olarak bulundukları talep ise askıda kaldı. KMÜ tarafından bütünleme sınavlarının tekrar ertelenme durumunda da yine yüz yüze yapılacağı bildirildi.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinden konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada: “2021-2022 eğitim -öğretim yılı güz yarıyılı iki gün ertelenen bütünleme sınavları hava muhalefeti nedeniyle tekrar erteleme olması durumunda yine yüz yüze yapılacaktır” ifadelerine yer verildi.

Ara tatilini evlerine gitmeden sıla hasreti gidermeden Karaman'da geçireceklerini söyleyen öğrenciler KMÜ Rektörü Prof. Dr. Namık Ak’tan çevrimiçi sınav konusunda yardım istediler.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 28 Mayıs 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@