banner464

KMÜ’YE YATAY GEÇİŞ İLE 248 ÖĞRENCİ ALINACAK

Yükseköğretim kurumlarından Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinin (KMÜ) önlisans ve lisans programlarına yatay geçiş başvuruları başladı.

KMÜ’YE YATAY GEÇİŞ İLE 248 ÖĞRENCİ ALINACAK

Yükseköğretim kurumlarından Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinin (KMÜ) önlisans ve lisans programlarına yatay geçiş başvuruları başladı.

06 Temmuz 2015 Pazartesi 17:03
440 Okunma
KMÜ’YE YATAY GEÇİŞ İLE 248 ÖĞRENCİ ALINACAK
 Kontenjanlar belli oldu
KMÜ’ye yurt içi ve yurt dışından lisans ve önlisans düzeyinde yatay geçişle alınacak öğrenci kontenjanları belli oldu. Buna göre Edebiyat Fakültesinin Arkeoloji, Sosyoloji, Tarih, Türk Dili ve Edebiyatı bölümlerine toplam 37 öğrenci, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin İktisat, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümlerine 48 öğrenci, Kamil Özdağ Fen Fakültesinin Matematik bölümüne 4 öğrenci, Mühendislik Fakültesinin Biyomühendislik, Enerji Sistemleri Mühendisliği ve Gıda Mühendisliği bölümlerine 18 öğrenci, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunun Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği ile Spor Yöneticiliği bölümlerine 12 öğrenci, Sağlık Yüksekokulunun Hemşirelik bölümüne 7 öğrenci, Ermenek Meslek Yüksekokulunun Bilgisayar Programcılığı, Dış Ticaret, Elektrik, İşletme Yönetimi, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Sağlık Kurumları İşletmeciliği programlarına 14 öğrenci, Kazım Karabekir Meslek Yüksekokulunun Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik, Yerel Yönetimler programlarına 33 öğrenci, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulunun Bankacılık ve Sigortacılık, Lojistik, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Turizm ve Otel İşletmeciliği programlarına 14 öğrenci, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunun Çocuk Gelişimi, Diyaliz, Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon, Evde Hasta Bakımı, İlk ve Acil Yardım, Yaşlı Bakımı programlarına 24 öğrenci, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulunun Bilgisayar Programcılığı, Gıda Teknolojisi, Geleneksel El Sanatları, İş Sağlığı ve Güvenliği, Makine, Mimari Dekoratif Sanatlar, Organik Tarım, Otomotiv programlarına 27 öğrenci ve yurt dışından çeşitli programlara 10 öğrenci olmak üzere toplamda KMÜ’ye 248 öğrenci alınacak.
     
Not ortalaması önemli

Yatay geçiş yapacak öğrencilerin, bulunduğu yarıyıla kadar bütün derslerini başarıyla vermiş olması ve genel not ortalamasının en az 4.00 üzerinden 2.00 (yüzlük sistemde 60) olması gerekiyor. Ayrıca açık ve uzaktan eğitim veren programlardan yatay geçiş yapacak öğrencilerden 4.00 üzerinden 3.25 (yüzlük sistemde 80) not ortalaması isteniyor.

Başvurular 06 Temmuz - 4 Eylül tarihleri arasında 

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesine (KMÜ) yatay geçiş yapmak isteyen öğrenciler, 06 Temmuz - 4 Eylül 2015 tarihleri arasında üniversitenin Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına gerekli belgelerle birlikte şahsen ya da posta ile başvuru yapabilecekler. Ermenek ve Kazım Karabekir Meslek Yüksekokullarına başvuracak öğrenciler ise ilgili yüksekokulların öğrenci işleri birimlerine müracaat edecekler.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesine yatay geçişle ilgili ayrıntılı bilgiye üniversitenin resmi internet sitesinde yayınlanan http://ogris.kmu.edu.tr linkinden ulaşılabilir.

Son Güncelleme: 06.07.2015 17:04
Yorumlar