banner877

banner919

banner990

banner957

Son Dakika
banner722

Lise Öğrencilerine, Millî Savunma Üniversitesi Tanıtıldı

Karaman’da ortaöğretim kurumlarında düzenlenen seminer programları ile lise son sınıf öğrencilerine Milli Savunma Üniversitesi hakkında bilgiler aktarıldı.

EĞİTİM 16.05.2022, 09:56 16.05.2022, 09:58
330
Lise Öğrencilerine, Millî Savunma Üniversitesi Tanıtıldı
banner762

Millî Savunma Üniversitesinin (MSÜ) tanıtımının etkin bir şekilde yapılması, öğrenci temin faaliyetlerine ilişkin sürecin doğru ve etkili bir şekilde anlatılması kapsamında ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören öğrencilere yönelik tanıtım yapıldı.

Tanıtım seminerleri öncesinde İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’ı ziyaret eden Hava Mühendis Üstteğmen Emre Uysal ve Hava Mühendis Astteğmen Mert Kahraman okullarda yapılacak faaliyetlere ilişkin İl Müdürü Çalışkan’a bilgi verdi.

Millî Savunma Üniversitesi Hava Astsubay Meslek Yüksekokulu Komutanlığı adına Hava Mühendis Üstteğmen Emre Uysal ile Hava Mühendis Astteğmen Mert Kahraman'ın gerçekleştirdiği tanıtım seminerleri TOBB Fen Lisesi, TOKİ Anadolu Lisesi, Karaman Anadolu Lisesi, Karaman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Necip Fazıl Kısakürek Sosyal Bilimler Lisesi, Karaman Lisesi, Abdullah Tayyar Anadolu Lisesi ve Prof. Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesinde yapıldı.

İki gün süren tanıtım seminerlerinde Milli Savunma Üniversitesine öğrenci başvuru ve kayıt süreci, eğitim programları ve eğitim sonrası kariyer konuları paylaşıldı. Seminerler, öğrenciler tarafından konu ile ilgili merak edilen ve gelen sorulardan oluşan soru-cevap bölümü ile tamamlandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 08 Aralık 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@