banner464

Matematik Şampiyonlarından Ziyaret

Karaman İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu Türkiye şampiyonlarını kabul etti.

Matematik Şampiyonlarından Ziyaret

Karaman İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu Türkiye şampiyonlarını kabul etti.

07 Mayıs 2013 Salı 20:33
483 Okunma
Matematik Şampiyonlarından Ziyaret
Karaman İl Milli Eğitim Müdürü  Asım Sultanoğlu Türkiye Özel Okullar Derneği’nin (ANÖZDER) Ankara’da düzenlediği akıl oyunlarında derece yapan, Matematik yeteneğinde Türkiye şampiyon olan Gevher Hatun İlköğretim Okulu öğrencilerini kabul etti.

Sultanoğlu yaptığı açıklamada “Gevher Hatun Koleji başarıları ile ilimizi Türkiye de en iyi şekilde temsil etmiş ve Türkiye 1. Si olmuştur. Okulumuz akıl oyunları ve matematik yeteneğinde eğitime yeni bir bakış açısı ve ufuk kazandırmıştır. Öğrencilerin matematiği sevmeleri için caba gösteren öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. “dedi.

Okul Müdürü Tanju Yıldırım da yaptığı açıklamada  "Okul olarak Akıl oyunları ve Zeka oyunlarına önem veriyoruz. Öğrencilerimizin matematiği sevmeleri için yaptığımız çalışmaların meyvelerini toplamaya devam ediyoruz. Yapılan çalışmalar  sonucu Türkiye derecesi elde eden öğrencilerimizi kutluyorum. Türkiye 1. si olarak bizi ve karamanı gururlandıran Gevher Hatun Koleji elde ettiği bu başarılarla özel okulculukta eğitimde yeni bir çığır açmıştır. Geleceğe emin adımlarla ilerleyen, her alanda ülkemiz için en iyisini yapmak için gayret gösteren nesiller yetiştiren Gevher Hatun kolejinin yaptıkları yapacaklarının teminatıdır." dedi.

Okul Eğitim Koordinatörü Ali Celal Öztan da "Akıl oyunları ve matematik yeteneği öğrencilerin stratejik gelişme ve bakış açılarını geliştiren çok önemli etkenlerdir. Akıl oyunları ve matematik yeteneği takımlarımız bizi Türkiye'de en iyi şekilde temsil ederek şampiyon olmuşlardır. Türkiye finalinde dereceye giren şampiyon öğrencilerimiz Akıl Oyunları ;Reverse Türkiye 2. si Ali Özkan ;Abolene Türkiye 3.sü Furkan Başoğlu Matematik Yeteneği; Su Doku Türkiye 2.si Yusuf Aygün, Soma Küpü Türkiye 2.si Halil Türkel, Tangram Türkiye 2. si Gülnur Şenkal, Matdoku Türkiye 3.sü Mustafa Çakır, Origami Türkiye 3. sü Kaan Celil Akkul, Kilitli Taşlar Türkiye 3. sü Fadimana Özdemir , Matematik Bulmacası Türkiye 3.sü Ahmet Taha Özçelik’tir. Türkiye Şampiyonları oyunlarda aldıkları puanlarla okullarını zirveye taşıyarak Türkiye 1. liği elde ettiler. Karaman için Türkiye ile yarışan bütün öğrencilerimi canı gönülden tebrik ediyorum. Bu başarıyı Karaman'a hediye ediyoruz." dedi. Su Doku Türkiye 2. si olan Yusuf AYGÜN  "Başarımda okulumun ve öğretmenlerimin emeği büyük, ciddi emek harcadılar. Akıl oyunları ve matematik yeteneği ufkumu geliştirdi. Türkiye finallerinde çok ciddi rakiplerimiz vardı. Hedefimiz okulumuzu zirvelere taşımaktı bunu başardık. Çünkü Gevher Hatun  öğrencisi olmak bir ayrıcalıktır. Ayrıcalıklı olduğunu olimpiyat, akıl ve zeka oyunlarında göstermektedir. Herkese teşekkür ediyorum." dedi.
Son Güncelleme: 08.05.2013 09:40
Yorumlar