banner877

banner919

banner928

banner990

banner957

Son Dakika
banner722

Matematik Yarışmalarında Fark Yaratan BİLSEM Öğrencilerden İl Müdürü Çalışkan’a Ziyaret

Matematik alanında katıldıkları yarışmalarda altın madalya kazanarak Karaman’ın yüz akı olan Karaman Bilim ve Sanat Merkezinin öğrencileri aileleriyle birlikte İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’ı ziyaret ederek elde ettiklerinin başarının mutluluğunu paylaştılar.

EĞİTİM 31.05.2022, 17:44 01.06.2022, 18:12
171
Matematik Yarışmalarında Fark Yaratan BİLSEM Öğrencilerden İl Müdürü Çalışkan’a Ziyaret
banner762

Karaman Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Raşit Yavuz ve velilerin eşlik ettiği ziyarette yarışmalara ilişkin Matematik Öğretmeni Ömer Arslan, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’a bilgi verdi.

Ömer Arslan, “Rusya Federasyonu Otonom Kurumu Ural Federal Bölgesi komitesi tarafından Rusya, Kazakistan ve Türkiye’de öğrencilerin yaratıcılık yetenekleri ve bilim araştırma faaliyetlerine ilgisini ortaya çıkarmak ve geliştirmek amacıyla 30 bin 162 öğrencinin katıldığı ve bu yıl 18’incisi düzenlenen URFODU - Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışmasında; 5. sınıf öğrencilerimiz İlhan Kayra Büyükyağcı, Ahmet Kasım Işık, 7. sınıf öğrencimiz Etem Arı, birinci etabı başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra final sınavında tüm soruları doğru yanıtlayarak altın madalya almaya hak kazanmışlardır. Ayrıca; Uluslararası geçerliliği olan 5 öğrencimiz 2. Derece diploma, 3 öğrencimiz ise 3. derece diploma alarak dereceye girmişlerdir.” dedi.

BİLGEKUNDUZ etkinliğine ilişkin bilgiler de paylaşan Ömer Arslan, “Enformatik (bilgisayar bilimi) ve bilgi işlemsel düşünmeyi her yaştan öğrenciye öğretmek amacı ile oluşturulmuş, bu konudaki farkındalıkları arttırırken eğlendirmeyi de önemseyen 56 ülkede düzenlenen uluslararası bir etkinlik olan BİLGEKUNDUZ etkinliğinde öğrencimiz Can Duran tüm etkinlikleri başarıyla tamamlamıştır. Ayrıca öğrencilerin bulundukları çağı matematiksel olarak anlamlandırmasına, karşılaşılan problemlerin çözümünde matematiksel olarak düşünmesine yardımcı olmak için geliştirilen MATBEG etkinliğinde de öğrencimiz Bünyamin Efe Örgü dereceye girmiştir.” diye konuştu.

Elde ettikleri başarı dolasıyla Karaman Bilim ve Sanat Merkezinin yetenekli öğrencilerini tebrik ederek konuşmasına başlayan İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan Matematiğin hayatın her alanında olduğuna dikkat çekerek bu alanda elde edilen akademik başarının değerli olduğunu söyledi. Çalışkan, “Analitik düşünmeyi geliştiren ve sorunları çözümü noktasında farklı metotları uygulamaya imkân sağlayan matematik alanında elde ettiğiniz başarıların bizim için çok kıymetli olduğunu bilmenizi isterim. Başarı süreklilik arz ederse daha kıymetli bir hale gelir. İnşallah elde ettiğiniz bu başarılar daha iyilerine ve yenilerine kapı aralar. Başarınızdan dolayı sizleri tekrar tebrik ediyor, bu başarıda emeği geçen idareci, öğretmen ve ailelerinizi teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Ziyaret İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’ın başarılı öğrencileri ödüllendirmesi ve günün anısına çekilen fotoğraflarla sona erdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 16 Ağustos 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@