banner464

Mehmet Çavaş İlkokulundan Anlamlı Etkinlik

Mehmet Çavaş İlkokulu, Karaman’da ve ülkemizde coşkuyla kutlanan Kutlu Doğum Haftası çerçevesinde en anlamlı etkinliklerden birine imza attı.

Mehmet Çavaş İlkokulundan Anlamlı Etkinlik

Mehmet Çavaş İlkokulu, Karaman’da ve ülkemizde coşkuyla kutlanan Kutlu Doğum Haftası çerçevesinde en anlamlı etkinliklerden birine imza attı.

18 Nisan 2015 Cumartesi 08:39
1230 Okunma
Mehmet Çavaş İlkokulundan Anlamlı Etkinlik
 Birlikte yaşayabilme teması üzerinden kutlanan hafta çerçevesinde Mehmet Çavaş İlkokulu hem öğrenciler arasında hem de veliler arasında “Kırk Hadis Ezberleme Yarışması” düzenledi. Mehmet Çavaş İlkokulu’nda 17 Nisan 2015 Cuma günü saat 14.00’te düzenlenen, Karaman Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürlerinden Halil İbrahim Atlı’nın katıldığı programa mahalleli, veliler ve öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Program kapsamında yarışmada dereceye girenlere ödülleri takdim edilirken, program sonunda da Kutlu Doğum Sofrası adıyla öğrencilere ve misafirlere pilav ikram edildi. Mehmet Çavaş İlkokulu Müdürü Mustafa Doğan etkinlik konusunda yaptığı açıklamada  Kutlu Doğum’un birliğimiz, dirliğimiz ve diriliğimiz adına bir imkân olduğuna dikkat çekerek: “Hz.Peygamber (s.a.v.) yüzyıllar önce tüm insanlığa birlikte yaşayabilmenin ne anlama geldiğini bizzat yaşayarak göstermiş… O’nun tüm zamanları ve mekânları kuşatan sevgisi sadece milletimizin değil tüm ümmetin her daim kalbinde olmuştur. Biz de bu sevgi kapsamında okulumuzda hem öğrencilerimiz arasında hem de velilerimiz arasında Kırk Hadis Ezberleme Yarışması düzenledik. Zira imkânların, teknolojinin çoğaldığı bu çağda söz söyleyenlerin de çoğaldığına; ancak bu çokluğa rağmen,  söylenen sözlerin çağımızın dertlerine derman niteliği taşımadığına şahit oluyoruz.  Oysa Hz.Peygamber’in her sözü, her sünneti tüm çağlarda ve toplumlarda tüm dertlere derman olabilecek imkânları taşıyor. Dileğimiz sadece Hz.Peygamber’in sözlerinin yaşatılması değil, aynı zamanda, hatta daha önemlisi O’nun sözleriyle yaşayabilen bir nesil yetiştirmektir. Ayrıca etkinliğimize velilerimizi de dahil ettik; çünkü biz bir ağacın dalları gibi aynı sevgide kök saldığımıza inanıyoruz. Etkinliğimizin düzenlenmesinde hiçbir karşılık beklemeden, sadece Hakk’ın rızasını gözeten hayırseverlerimize, bizi bu etkinlikte yalnız bırakmayan İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze, Muhtarımız Ramazan Kepir’e, mahallelimize, velilerimize, öğretmenlerimize okulum ve şahsım adına en samimi duygularla teşekkür ediyor, bu birlikteliğimizin Cennet’te de devamına duacı olduğumuzu belirtmek istiyorum.”dedi.

Konuşmaların ardından yarışmada dereceye giren öğrencilere ve velilere ödüller takdim edildi. Program ödül töreninden sonra ikramla ve dua ile sona erdi.

Haber Merkezi

Son Güncelleme: 19.04.2015 01:09
Yorumlar