banner647

Ödüllü “Haydi Çocuklar Camiye” Projesi

Atak Gençlik, Spor ve İzcilik Kulübü Derneğinden gençlere büyük proje

banner491
Ödüllü “Haydi Çocuklar Camiye” Projesi
banner567

Dernek tarafından yapılan açıklamada; “Atak Gençlik, Spor ve İzcilik Kulübü Derneği olarak gençlerimizi bedensel ve zihinsel yönden sağlıklı, zinde, milli, manevi ve ahlaki, sosyal ve kültürel değerlere bağlı, çevreye duyarlı, üstün vasıflı, eğitimli, kültürlü ve görgülü bireyler olarak yetişmesine katkıda bulunmayı; yaratılış gayesini bilen, milli kültür ve ahlak sahibi, ülkesini ve milletini seven bireylerden meydana gelen bir toplumun oluşmasına yardımcı olmayı amaçlamaktayız.

Derneğimiz, erkek çocuklara camide cemaatle namaz kılmayı sevdirmek ve bu alışkanlığı hayat tarzı haline getirmelerine destek olmak amacıyla 21-31 Ocak 2019 tarihleri arasında Karaman İlimizde, “HAYDİ ÇOCUKLAR CAMİYE” projesini düzenleyecektir.

Haydi Çocuklar Camiye projemiz, erkek çocuklar için 6-7 yaş aralığı A Kategorisi, 8-10 yaş aralığı B Kategorisi, 11-13 yaş aralığı C Kategorisi olmak üzere 3 kategoride gerçekleştirilecektir” denildi.

Projenin Uygulanması:

Proje yarışma şeklinde uygulanacak olup, 21 Ocak 2019 tarihinde sabah namazı ile başlayıp, 31 Ocak 2019 tarihinde yatsı namazı ile sona erecektir. Çocuklar her namaz vaktinde, camide cemaatla namaz kılarak ve kendi kategorilierindeki sureleri veya duaları ezberleyerek puan kazanacaklardır.

Proje Ödülleri:

Her kategorinin 1.sine Kameralı Drone

Her kategorinin 2.sine Drone

Her kategorinin 3.süne Uzaktan Kumandalı Araba

Her kategorinin 4 ila 7.sine Danış Kırtasiyeden 25. TL. lik hediye çeki

Ayrıca yarışma kapsamında 350 ve üzeri puan her çocuğa Prof. Dr. Mahmud Es’ad Coşan (Rh. A) Hocaefendinin “Çocuklarla Başbaşa” isimli kitabı hediye edilecektir.

Projenin Uygulanacağı Camiler:

Bilal-i Habeşi Camii, İmam Rabbani Camii, Siteler Camii, Türkoğlu Camii, İmam-ı Azam Camii, Emir Musa Camii, Sümer Camii, Kırmahalle Büyük Camii, Baloğlu Camii, Arafat Camii, Sarı Keçili Camii, Halid-i Bağdadi Camii, Cedit Camii, Kadir Ağa Camii, Fatih Camii, H. Hasan Bolaca Camii (Lale Köyü), Şeyh Edebali Cami, Araboğlu Camii.

Projeye kayıt:

Kayıtlar www.haydicocuklarcamiye.com sitesinden yapılacaktır.

İrtibat:

0 543 236 82 11 nolu telefondan irtibat kurulabilir.

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2019, 23:07

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner619

banner644

banner612

banner590