banner877

banner919

banner990

banner957

Son Dakika
banner722

Öğrenciler Yaz Dönemini Dolu Dolu Geçiriyor

İlkokul 4. sınıf ile ortaokul 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerinin yaz tatilini verimli şekilde geçirmeleri amacıyla Millî Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan matematik ve İngilizce derslerinde "Yaz Okulu" uygulaması Karaman’da da büyük ilgi görüyor.

EĞİTİM 15.08.2022, 14:47 15.08.2022, 14:48
306
Öğrenciler Yaz Dönemini Dolu Dolu Geçiriyor
banner762

4 Temmuz-28 Ağustos 2022 tarihleri arasında gerçekleştirecek "Yaz Okulu" eğitimlerinde öğrenciler her bir dersten haftada 12 saat eğitim alıyorlar. Eğlenceli etkinliklerle geçirilecek 4 haftalık bu eğitimlerde öğrenciler hem eğleniyor hem öğreniyor.

Eğitimi eğlenceye dönüştüren Yaz Okulu uygulamasında öğrenciler etkinliklerle eğlenceli bir öğrenim süreci geçiriyor. Uygulama kapsamında okulları ziyaret ederek öğrencilerle bir araya gelen İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan onlarla birlikte etkinlikler yaptı.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan İl Müdürü Mehmet Çalışkan, öğrencilerin matematik okuryazarlığını güçlendirmek, matematiği sevdirerek günlük yaşam becerileriyle ilişkilendirilmesini sağlamak amacıyla Millî Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan 'Matematik Seferberliği' kapsamında matematik dersinden, yabancı dil öğretiminde konuşma ve etkili iletişim becerilerinin geliştirilmesi amacıyla İngilizce dersinden hazırlanan etkinlik temelli çerçeve programları doğrultusunda 4, 5, 6, 7 ve 8'inci sınıflara yönelik, ortaöğretim düzeyinde ise 9, 10, 11 ve 12'nci sınıflara yönelik Karaman merkezde 30 okulda 52 kurs açıldığını söyledi.

“Karaman Bilim ve Sanat Merkezimizde ise öğrencilerimize yönelik 16 yaz kursu açıldı” diyerek konuşmasını sürdüren Mehmet Çalışkan, “Yaz döneminde açılan destekleme ve yetiştirme kursları kapsamında ilimizde 61 okulumuzda ise 191 kurs açıldı. 8'inci sınıf öğrencileri için Türkçe, matematik, fen bilimleri, din kültürü ve yabancı dil dersi ile inkılap tarihi ve Atatürkçülük; 12'nci ve mezun öğrenciler için de Türk dili ve edebiyatı, matematik, fizik, kimya, biyoloji, tarih, coğrafya, inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi, yabancı dil, felsefe, psikoloji, sosyoloji ve mantık derslerinde kurslar açıldı. Sağladığı imkânlarla devletimizin eğitime ve öğrencilerimize desteği her daim devam etmektedir.” diyerek sözlerini tamamladı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 05 Ekim 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@