banner877

banner919

banner928

banner927

banner938

banner722

Öğrencilerin Dilinden Öğretmenlik

Necip Fazıl Kısakürek Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında Türkiye’de Öğretmenliğin Dünü, Bugünü, Yarını konulu panel gerçekleştirdi.

EĞİTİM 26.11.2021, 17:41 26.11.2021, 17:43
369
Öğrencilerin Dilinden Öğretmenlik
banner762

KMÜ 15 Temmuz Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programa İl Milli Eğitim Müdür Vekili Abdurrahman Kurt, İl Kültür Müdürü Burhan Yemiş, Milli Eğitim Şube Müdürü Haşim Tunca, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Karaman Necip Fazıl Kısakürek Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerinden Azra Tunçel’in sunuculuğu ve İrem Nida Gerçek’in moderatörlüğünde gerçekleşen panelde Yunus Emre Günay, Türkiye’de Öğretmen Yetiştirmenin Tarihçesi, Rumeysa Uğur, Dijitalleşen Dünyada Öğretmenin Yeri, Hafize Özakın, Nurettin Topçu ve İdeal Öğretmen, Nisa Duran ise Öğrenci Gözüyle Öğretmen konularında panel metinlerini sundular.

Panele ilişkin değerlendirmelerde bulunan İl Milli Eğitim Müdür Vekili Abdurrahman Kurt, “Öğrencilerimizin sunumlarından da gördüğümüz üzere 1920’li yıllardan bu yana devletimiz eğitimi öncelikli konu olarak görerek sürekli atılımlar gerçekleştirmiş. Dijitalleşme ve teknoloji, öğretmenin işini kolaylaştırma bakımından bir araç olarak kullanılabilir, asla öğretmenin yerini alması söz konusu değil. Biz bunu salgın döneminde uzaktan eğitim sürecinde daha yakından gördük.  Teknolojik araçlar, öğretmenin öğrenci ile kurduğu duygu bağının neticesinde başarı sağlar.” dedi.

Esas olan öğretmenin kurduğu gönül bağıdır diyen Abdurrahman Kurt, “Nurettin Topçu, öğretmenin duygu ve ilkelerini belirlemiş çok özel bir öğretmen. Öğrencimiz, Nurettin Topçu gözüyle öğretmeni çok güzel ortaya koydu. Öğrenci gözüyle öğretmen konusunda ise öğrencimiz, öğretmenin birey ve toplum üzerindeki etkisini başarılı bir şekilde ortaya koydu. Programın tertip edilmesinde emeği bulunan okul yöneticileri, öğretmenler ve sunumlarıyla öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.   

Konuşmanın ardından panelde görev alan öğrencilere hediyelerinin takdimi sonrasında Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin gerçekleştirdiği mini konser ile program sona erdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 21 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@