banner877

banner919

banner928

banner957

banner975

banner722

Öğretmenlere Sınai Mülkiyet Hakları Eğitimi Verildi

Karaman İl Millî Eğitim Müdürlüğünün okul ve kurumlarında sınai mülkiyet bilincinin arttırılması, öğrencilerin girişimci bireyler olarak temelden sürece hâkim yetişmesi amacıyla Türk Patent Kurumu ile iletişim sağlanması sonucunda, yönetici ve öğretmenlere Sınai Mülkiyet Hakları konusunda çevrim içi eğitim programı düzenlendi.

EĞİTİM 18.03.2022, 17:22 18.03.2022, 17:29
172
Öğretmenlere Sınai Mülkiyet Hakları Eğitimi Verildi
banner762

Sınai mülkiyet bilincini toplumun bütün kesimlerinde artırarak sınai mülkiyet haklarının etkin korunmasına ve ticarileştirilmesine katkı sağlayıp uluslararası platformlarda etkin rol oynamaya dönük Milli Teknoloji Hamlesi doğrultusunda ülkemizin ekonomik ve teknolojik gelişimine hizmet eden Türk Patent ve Marka Kurumu, Karaman’da eğitimciler ile buluştu.

Patent Dairesi Başkanlığı Patent Uzmanı Çağrı Özgümüş ve Yenilik ve Tanıtım Dairesi Başkanlığı Tasarım Mühendisi Cengiz Akkuş’un çevrim içi ortamda gerçekleştirdikleri eğitimde; patent sahibinin hakları, buluş ve keşif ayrımı, patent ve faydalı model, temel kavramlar ve başvuru süreçleri ile tasarım, temel kavramlar ve süreçler konularına değinildi.

Patent Uzmanı Çağrı Özgümüş, dünyadaki teknik bilginin % 80’inin patent tescil kaynaklarında olduğunu belirterek tescil sürecine dair önemli bilgiler verdi. Sanayide uygulanabilir teknik buluşların mülkiyet hakkı ile değer kazanması ve sürecin adım adım işleyişi anlatıldı.

Program, Tasarım Mühendisi Cengiz Akkuş’un eğitim oturumu ile sona erdi.

       

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 21 Mayıs 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@