banner464

Okullarda Ücretsiz Destekleme Ve Yetiştirme Kursları Başladı

Karaman’da okullarda ücretsiz ’Örgün ile Yaygın eğitimi Destek ve Yetiştirme Kursları’ başladı.

Okullarda Ücretsiz Destekleme Ve Yetiştirme Kursları Başladı

Karaman’da okullarda ücretsiz ’Örgün ile Yaygın eğitimi Destek ve Yetiştirme Kursları’ başladı.

23 Ekim 2014 Perşembe 14:50
2834 Okunma
Okullarda Ücretsiz Destekleme Ve Yetiştirme Kursları Başladı
Milli Eğitim Bakanlığı Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi" kapsamında okullarda ücretsiz kurslar başladı. Sınavlara Destek ve Yetiştirme kursları çerçevesinde Karaman’da Ortaokullarda ve Liselerde destek kurslarının başladığı bildirildi. Dershanelere nazaran ücretsiz olması da katılımları artırdı. Karaman da bütün okullarda kurslarda doluluk oranı yüzde 90’ları bulmuş durumda. Öğretmenler öğrencilere ders anlatmanın yanı sıra bire birde ilgileniyor. Kurslar akşamları ve hafta sonları yapılıyor.
Karaman Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu Yetiştirme ve Sınava hazırlama kurslarının öğrencilere ve ailelere çok faydalı olacağını dile getirerek ‘’Öğrencileri yetiştirme ve sınava hazırlama kursu yönergesine göre ortaokul ve lise öğrencileri okullarda mezunlar ise halk eğitim merkezlerinde kurslara gidecek. Hafta içi Hafta sonu yarıyıl ve yaz tatillerinde eğitim verilecek kurslara bir başka okuldan öğretmenlerde girebilecektir. Bu kurslarda ana kaynağımız da ders kitapları olacak. Öğrencilerimizin izinli veya raporlu olduğu günlerde kaçırdığı dersleri öğretmenler nezaretinde takviye etmek ve bu konuda ki eksikleri gidermek anlaşılamayan veya öğrencinin eksik olduğu tespit edilen konular üzerinde yoğunlaşacak ders konularının sonunda ki kazanımlara bakarak öğrencilerin daha iyi bilgi ve becerilerini arttırmayı hedefliyor. Destekleme ve sınavlara hazırlık kursumuz kendi okullarında olacağı için öğrencilerimizin kendi arkadaşlarıyla kendi öğretmenleriyle bir arada olmalarından dolayı öğrencilerimiz arasında bu kurslarda uyum problemi de yaşanmayacaktır. Destekleme ve yetiştirme kurslarımızda öğretmenlerimize hizmetleri karşılığında ek ders ücreti ödenecektir. Böylece öğretmenlerimizin ek bir gelir kaynağı oluşacaktır. Takviye kurslarımızın ücretsiz olması öğrencilerimiz arasında fırsat eşitliği sağlamaktadır. Velilerden takviye ve yetiştirme kurslarında hiçbir ücret ödemeyeceklerdir. Böylece ailelerimize ek külfet oluşmayacaktır. Kurslara daha ciddiyetle devam edilebilmesi için açılan dersin yıllık toplam ders saatinin onda birinden fazla öğrencinin devamsızlık hakkı olmayacaktır. Yani 50 saat olarak açılacak bir kursa 5 saat devamsızlık hakkı var. Bu süreyi doldurduğu zaman öğrencinin kurstan kaydı silinecek aynı dönemde bir daha kurs merkezi içerisindeki herhangi bir okula kaydı alınmayacaktır. Kurslarımızda dersler 40 dakika sürecek. Hafta içi okul çıkışından 22:00 ye kadar hafta sonu ise 8 saatle sınırlı olmak kaydıyla kurslar da eğitim verilecektir’’ dedi. 
Öğrencilerde kursların kendilerine ve aileler ek külfet getirmemenin yanı sıra kendi arkadaşları ile ders işlemenin daha verimliği olduğunu dile getirerek ‘’ Okul sonu etütler bizim için çok iyi oluyor. Geçen sene ben dershaneye de gittim. Dershane ile bunun arasında hiçbir fark yok. Ekonomik yönden de bizim için gayet iyi. Hocalarımız bizimle daha iyi ilgileniyorlar. Hem burada okulda ki arkadaşlarımızla beraber ders işlemesi güzel oluyor’’ dedi.
Kurslar yaz ara tatil ve yaz tatilinde de devam edecek. 

Son Güncelleme: 23.10.2014 14:53
Yorumlar