banner464

(özel Haber) Gece Yarısı İç Isıtan İkram

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan’ın 2014-2015 akademik yılıyla birlikte başlattığı 7 gün 24 saat kütüphane hizmeti öğrencileri memnun ederken, gece yarıları sağlanan ücretsiz çorba, kahve ve çay ikramı adeta iç...

(özel Haber) Gece Yarısı İç Isıtan İkram

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan’ın 2014-2015 akademik yılıyla birlikte başlattığı 7 gün 24 saat kütüphane hizmeti öğrencileri memnun ederken, gece yarıları sağlanan ücretsiz çorba, kahve ve çay ikramı adeta iç...

24 Ekim 2014 Cuma 10:27
101 Okunma
(özel Haber) Gece Yarısı İç Isıtan İkram
Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan’ın 2014-2015 akademik yılıyla birlikte başlattığı 7 gün 24 saat kütüphane hizmeti öğrencileri memnun ederken, gece yarıları sağlanan ücretsiz çorba, kahve ve çay ikramı adeta iç ısıtıyor.

Rektör Prof. Dr. Gündoğan, 2014-2015 akademik yılın başlamasıyla birlikte yeni projeleri bir bir öğrencilerin hizmetine sunmaya devam ediyor. En önemli projelerden biri de Yunus Emre Kampüsü’nde bulunan kütüphanenin 7 gün 24 saat açık olmasıydı. Yeni akademik yılla birlikte bunu uygulamaya koyan Rektör Gündoğan ve üniversite yönetimi, öğrenciler tarafından da beğeniyle karşılanan kütüphane hizmetine ek olarak gece yarılarına kadar burada ders çalışanlara ücretsiz, kahve ve çay jesti de yapıyor. Öğrenciler, her gece 00.00 ile 01.00 saatleri arası verilen hizmetten sınırsız ve ücretsiz olarak yararlanıyorlar.

Elektrik Elektronik Mühendisliği öğrencisi Rıza Çiçek, kütüphanenin sürekli açık olmasının çok güzel bir uygulama olduğunu belirterek, bu uygulamanın öğrencileri ders çalışmaya teşvik ettiğine dikkat çekti. Çiçek, “Çünkü öğrenciler çoğu zaman Eskişehir ortamlarında ders çalışacak yer bulamıyorlar. O nedenle kütüphane doğru adres. Ayrıca çorba, kahve ve çay hizmeti de çok güzel. Bu hizmette insanları uykusuz tutuyor ve ders çalışmaya daha da teşvik ediyor” dedi.

“ÜNİVERSİTE İÇİNDEKİ EN GÜZEL UYGULAMA YEMEKLERİN 1 LİRA OLMASI”

“Üniversite içindeki en güzel uygulama öğrenci yemeklerin 1 lira olması” diyen Çiçek, “Hani rezervasyon falan ama 1 lira olması çok çok güzel. İnsanların dışarıda çok pahalıya yemek yemeleri yerine burada 1 liraya yemeleri önemli. Ayrıca verilen hizmette; sadece katı yiyecekler değil, sıvı yiyecekler de veriliyor” ifadelerini kullandı.

“DAHA ÖNCE OKUDUĞUM ÜNİVERSİTEDE BÖYLE BİR UYGULAMA YOKTU”

Kamu Yönetimi öğrencisi Serkan Akyıldız ise, “Benim daha önce okuduğum üniversitede böyle bir uygulama yoktu. O yüzden burası gayet iyi. Kütüphanenin 7 gün 24 saat açık olması ve çorba, kahve ve çay hizmeti verilmesi çok güzel bir şey” diye konuştu.

“UMARIM BU PROJE DİĞER OKULLAR İÇİN DE BİR ADIM OLUR”

İktisat öğrencisi Emrah Özdalek de, kütüphane ve ücretsiz çorba, kahve ve çay hizmetlerinden memnun olduklarını anlattı. Özdalek, “Kütüphanemizin bu saatte açık olması öğrenciler için güzel bir gelişme. Önceki yıllardan öğrenciler olarak böyle bir isteğimiz vardı. Bu şekilde geliyoruz, çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Gecenin bir yarısı olmasına rağmen içimizi ısıtacak kahve, çorba hizmeti de devam ediyor. Umarım bu proje diğer okullar için de bir adım olur. Diğer okullarımızdaki arkadaşlarımızın, öğrenci kardeşlerimizin de bu şekilde bir uygulamadan faydalanmasını dileriz. Biz böylesi bir hizmetten memnunuz” şeklinde konuştu.

Yorumlar