banner464

ÖZEL KARADAĞ TEMEL LİSESİ AÇILIYOR

Özel Karadağ Temel Liseleri yöneticileri basın mensuplarıyla bir araya gelerek yeni açılacak eğitim kurumları hakkında bilgi verdi.

ÖZEL KARADAĞ TEMEL LİSESİ AÇILIYOR

Özel Karadağ Temel Liseleri yöneticileri basın mensuplarıyla bir araya gelerek yeni açılacak eğitim kurumları hakkında bilgi verdi.

16 Haziran 2015 Salı 16:32
1304 Okunma
ÖZEL KARADAĞ TEMEL LİSESİ AÇILIYOR
Dershanelerin özel okula dönüştürülme yasasının çıkarılmasıyla Değişim Dershanesi Özel Karadağ Temel Liseleri olarak eğitime hizmet etmeye devam edecek. Özel Karadağ Temel Liseleri yönetimi Demosan Otelde gerçekleşen basın toplantısıyla kuruma dair bilgiler verdi.

Özel Karadağ Temel Liseleri Kurum Müdürü Mustafa Önder Deniz basın toplantısında yaptığı açıklamada ''Bizler Karaman’ın kendi sektörlerinde belli bir güven ve deneyim kazanmış olan üç firması Değişim Dershanesi, Öztoprak Sarrafiye ve Bircan Bilgisayar olarak bir araya gelerek eğitim sektöründe müteşebbis bir ruh oluşturduk. Güçlerimizi maddi ve manevi olarak birleştirip Karaman’ın ihtiyacı olan Temel Lise ve Özel Anadolu Lisesi  projesini uygulamaya geçirdik. Velilerimizin ve öğrencilerimizin Temel Lise noktasında  doğru tercih yapabilmesi için “Özel Öğretim Kurumları” resmi İnternet sayfasına girdiklerinde  ilgili linkleri takip ederek Türkiye’deki Temel Liselerin listelerine ulaştıklarında Karamanda sadece Karadağ Temel Lisesinin  hali hazırda onay almış tek kurum olduğunu göreceklerdir. Bizim amacımız, 4 yıl Temel Lise olarak çalışıp kenara çekilen bir kurum olmaktan ziyade  Karaman’a yıllar boyunca eğitim veren köklü bir kurumun oluşmasını sağlamaktır. 2015-2016 eğitim Öğretim yılında Değişim Dershanesi’nin mevcut binasında Temel Lise olarak eğitim hayatına başlayacağız. Temel Lisedeki amacın, ara sınıflarda;  Mevcut Milli Eğitim Bakanlığı’nın müfredatı işlenip, ek çalışmalar ve deneme sınavları ile öğrencilerimizin üniversite yolundaki ihtiyaçlarını gidermeye çalışacağız. 12. sınıflarda ise bakanlığın 12. sınıf müfredatına ek olarak 9.10.11. Sınıf konularını etüt çalışmaları ile işleyip deneme sınavları ile pekiştirip öğrencilerimize hizmet edeceğiz. Öğrencilerimizin yaz dönemini boş geçirmemeleri için temmuz ayında  Kurucu arkadaşlarımızın birebir denetiminde çalışmalara başlayacağız. 17 Ağustos’ta ise yapacağımız sınav ile sınıfları oluşturup birinci YGS-LYS  programı çalışmalarına hız vereceğiz. 2016-2017 yılında açacak olduğumuz Özel Karadağ Anadolu Lisesi toplam 20 derslikten oluşan, kapalı spor salonu, yemek hanesi, konferans salonu, açık spor alanları, açık amfi tiyatrosu, cep sineması, fen bilimleri, bilgisayar, görsel sanatlar laboratuvarları ve sosyal tesisleri ile hizmet verecektir. Uzun vadeli hedeflerimiz içinde eğitim kampüsü oluşturup ilkokul, ortaokul ve sosyal tesisleri ile beraber, Karaman’ın Eğitim ve Öğretiminde çığır açmak istiyoruz." dedi.

Necati ERMİŞ

Son Güncelleme: 16.06.2015 19:15
Yorumlar