banner464

Proje İçin Geldiler

AB Projesi İçin Norveç ve Belçika’dan İlimize Geldiler

Proje İçin Geldiler

AB Projesi İçin Norveç ve Belçika’dan İlimize Geldiler

10 Mart 2014 Pazartesi 17:25
898 Okunma
Proje İçin Geldiler
 AB Eğitim ve Gençlik Programları kapsamında “Filozoflar ve Ortak Düşünürler” adlı projenin Norveç ve Belçika proje ekipleri, projenin Türkiye ortağı Abdullah Tayyar Anadolu Lisesi Müdürü Adnan Üney eşliğinde İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu’nu ziyaret ettiler.
Projenin birinci toplantısı geçen yıl Norveç ve Türkiye’nin katılımı ile Belçika’da yapıldı. Bu çerçevede kültürleri tanıma ve kültürel çeşitliliği artırmaya yönelik çalışmalarla katılımcılar, izlenimlerini ve fikirlerini paylaşmak üzere ikinci toplantı için ilimize geldiler.

Ziyarette, büyük düşünürleri ve filozofları konu edinen proje ile ilgili çalışmalar hakkında İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu’na bilgiler verildi. Proje çalışmaları sayesinde projenin yabancı ortaklarına, ülkemizin değerlerinden Mevlana ve Yunus Emre’nin fikirleri ve hayatları hakkında bilgilendirmelerde bulunularak filozofların dünya barışına katkısı ortaya konulmuş, gençler bu düşüncelerden haberdar edilmiş oldu.

Çalışmalardan ve ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten İl Müdürü Sultanoğlu, değerlerimizi tüm dünyaya tanıtmak ve kültürel yakınlaşmayı sağlamak açısından projenin önemine dikkat çekerek proje ekibine başarılar diledi.
Son Güncelleme: 11.03.2014 00:15
Yorumlar