'PUPA' Öğrenci Entegrasyon Birimi Açıldı

'PUPA' Öğrenci Entegrasyon Birimi Açıldı

banner491
'PUPA' Öğrenci Entegrasyon Birimi Açıldı
banner567
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Eğitim Fakültesi ve Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde geliştirilen ‘PUPA Öğrenci Entegrasyon Birimi’nin açılışı yapıldı. Açılışa KMÜ Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen ile İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, akademisyenler ve veliler katıldı. 

Açılış töreninde kısa bir konuşma yapan KMÜ Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen, bir annenin veya babanın yüzünde tek bir tebessüm dahi oluşturmanın çok önemli olduğuna vurgu yaparak proje ile birçok anne ve babanın yüzünün güleceğine inandığını dile getirdi.
Açılışın ardından misafirler; Bilişim, El Sanatları ve Görsel Sanatlar, Uygulamalı Matematik, Bilim ve Teknoloji, Sosyal Beceriler, Özel Eğitim ve Rehberlik sınıfları ile Cam Bahçe’yi gezerek öğrencilerin eğitimlerine katkı sağlayacak ve onların becerilerini arttıracak materyaller hakkında bilgi aldılar.
PUPA Öğrenci Entegrasyon Birimi ile ilköğretim birinci kademede öğrenim görmekte olan hafif düzeyde zihinsel engele sahip öğrencilerin ‘Çoklu Zekâ Kuramı’ temel alınarak ilgi ve yeteneklerinin ortaya çıkartılması hedefleniyor. Birim bünyesinde ilk etapta 15 öğrenci ve 6 uzman öğretmen görev yapacak. 
Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2015, 18:08
banner559

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner535

banner576