banner877

banner722

T3 Vakfı Genel Müdürü Kökçam, Öğretmenlere Milli Teknoloji Hamlesi ve Teknofest’i Anlattı

Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğünün organize ettiği ve T3 Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Kökçam'ın konuşmacı olarak katıldığı 'Milli Teknoloji Hamlesi T3 Vakfı ve Teknofest' konulu program çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.   

EĞİTİM 01.02.2021, 13:35 01.02.2021, 13:39
211
T3 Vakfı Genel Müdürü Kökçam, Öğretmenlere Milli Teknoloji Hamlesi ve Teknofest’i Anlattı
banner762

Okul yöneticileri ile öğretmenlere yönelik düzenlenen programın açış konuşmasını İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan yaptı. Katılımcıları selamlayarak konuşmasına başlayan İl Müdürü Mehmet Çalışkan, katılımlarından dolayı T3 Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Kökçam'a teşekkür etti.

"BULUNDUĞUMUZ COĞRAFYA VE KADİM TARİHİMİZLE EĞİTİM CAMİASI OLARAK BİR YÜKÜMLÜLÜĞÜMÜZ VAR"

Mehmet Çalışkan, "21. yüzyılda değişen dünyanın şahitleri olarak yer alıyoruz. Bulunduğumuz coğrafya ve kadim tarihimizle eğitim camiası olarak bir yükümlülüğümüz var. Eğitimciler olarak bizler bu sorunluluğun farkındayız. Nüfus potansiyelimizin farkında olarak her bireyimizin ayrı ayrı değerlendirilmesi gerekiyor. Bir ferdi bile ıskalama şansımız yok. O yüzden yükümlüğümüz ve sorumluluğumuz bir hayli fazla. Bu anlamda devletimizin başlatmış olduğu milli teknoloji hamlesine T3 Vakfı önemli katkılar vererek başarılı işlere imza atmaktalar. Bizler bu gücü hissetmek adına bugün böyle bir program düzenledik. T3 Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Kökçam'a yapacağı katkılardan dolayı teşekkür ediyor, programın eğitim camiamıza katkılar sağlamasını temenni ediyorum" diyerek sözlerini tamamladı.

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan'ın selamlama konuşmasının ardından programda söz alan T3 Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Kökçam katılımcılara milli teknoloji hamlesi çerçevesinde T3 Vakfının yapmış olduğu çalışmalar ve Teknofest hakkında bilgiler verdi.

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfının (T3) 2017 yılında kurulduğunu ifade eden T3 Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Kökçam amaçlarının teknoloji üreten bir Türkiye olduğunu söyledi. Ömer Kökçam, "Milli teknoloji hamlesini toplumumuzda bir farkındalık oluşturması açısından önemsiyoruz. Çalışan ve üreten insan kaynağına çok ihtiyacımız var. Dolayısıyla milli teknoloji hamlesi yolculuğumuzda ortaya çıkacak çalışmalar neticesinde ülkemiz için önemli katkılar sağlayacağını düşünüyoruz" dedi.

"MİLLİ TEKNOLOJİ HAMLESİYLE HER ALANDA REKABET EDEN BİR ÜLKE OLMAYI HEDEFLİYORUZ"

Dünyada var olma mücadeleniz olacaksa her alanda rekabet etmelisiniz diyerek konuşmasını sürdüren Kökçam, "Milli teknoloji hamlesiyle her alanda rekabet eden bir ülke olmayı hedefliyoruz. Bağımsızlık her devletin olmazsa olmazıdır. Bağımsızlık sadece satın alma gücünüzle ölçülen bir kavram değildir. Her şeyi satın alabilirsiniz ama her şeyi kullanma yetkisi sizde olmayabilir. Bu bağlamda ülke olarak her alanda üretim halinde olmanız gerekir. Bunu başarabilmemiz için üretken gençlere ihtiyacımız var. Türkiye özellikle son yıllarda artan bir girişimcilik konusunda bir heyecanın olduğunun farkındayız. Bu heyecana ortak olmak için vakfımız çalışmalarına devam etmektedir" diye konuştu.

Ömer Kökçam, programın ilerleyen bölümlerinde katılımcılara Türkiye Teknoloji Takımı Vakfının projelerinden, Deneyap Teknoloji Atölyelerinden, burs imkanlarından ve başvuru yapılan projelerin değerlendirme sürecinden bahsederek bilgiler verirken son bölümde ise katılımcılardan gelen sorulara yanıt verdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
12°
açık
Namaz Vakti 21 Ekim 2021
İmsak 05:23
Güneş 06:42
Öğle 12:39
İkindi 15:53
Akşam 18:27
Yatsı 19:41

Gelişmelerden Haberdar Olun

@