banner877

banner919

banner928

banner927

banner938

banner722

'Tohumdan Soframa Elmanın Serüveni' Projesinde İlk Fidanlar Toprakla Buluştu

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) ile Karaman İl Millî Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan 'Tohumdan Soframa Elmanın Serüveni' isimli işbirliği protokolü ilk meyvesini verdi.

EĞİTİM 31.08.2021, 17:53 31.08.2021, 17:58
138
'Tohumdan Soframa Elmanın Serüveni' Projesinde İlk Fidanlar Toprakla Buluştu
banner762

KMÜ Rektörü Prof. Dr. Namık Ak ve İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan'ın imzasıyla yürürlüğe giren protokolün ardından ortaokul öğrencileri üniversite yerleşkesinde fidan dikimi gerçekleştirdi.

Rektör Namık Ak ve İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan'ın yanı sıra Proje Uzmanları Doç. Dr. Mustafa Çevik, Dr. Öğretim Üyesi, Mehmet Ali Temiz, Dr. Öğretim Üyesi Elif Yavuzaslanoğlu ve Proje Yürütücüsü Dr. Öğretim Üyesi Said Efe Dost'un katılımı ile öğrenciler fidanları toprakla buluşturdular.

TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları kapsamında gerçekleştirilecek olan 'Tohumdan Soframa Elmanın Serüveni' adlı proje kapsamında fidan dikimine katılan 30 öğrenci, Rektör Namık Ak ve İl Müdürü Mehmet Çalışkan ile sohbet etme imkanı buldu. Öğrencilerle tanışarak onların geleceğe dair hayallerini dinleyen Rektör Ak ve İl Müdürü Çalışkan 50'ye yakın fidanın dikiminde öğrencilere eşlik etti.

Proje kapsamında Karaman il merkezi ve merkeze bağlı köy ve beldelerdeki ortaokulların 5, 6, 7 ve 8´inci sınıfında öğrenim gören öğrenciler tohumdan fidana elma yetiştirmeye başlayarak elmanın bakımı ve hasadına kadar geçen bütün süreçleri içeren geniş çaplı etkinlikler içerisinde yer alacaklar.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 19 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@