banner877

banner919

banner928

banner957

banner975

banner722

TÜBİTAK Bölge Finalistleri Projelerini Anlattı

Bu yıl 16'ncısı düzenlenen TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Bölge Sergileri tamamlandı. Konya Bölge Sergisine 5 proje ilen katılan Bayır Ortaokulu, TOKİ Ortaokulu ve Karaman BİLSEM ile Mümine Hatun Ortaokulu öğrencileri, danışman öğretmenleri ve okul yöneticileri birlikte İl Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret ederek İl Milli Eğitim Müdür Vekili İsmail Kılınç’la tecrübelerini paylaştı.

EĞİTİM 08.04.2022, 14:02 08.04.2022, 14:03
177
TÜBİTAK Bölge Finalistleri Projelerini Anlattı
banner762

16. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri (2204-B) Bölge Yarışması Finali’ne katılan Karaman Bayır Ortaokulu, Karaman TOKİ Ortaokulu, Karaman Bilsem ve Mümine Hatun Ortaokulu öğrencileri hazırladıkları 5 proje ile ilgili sergide sunumlar gerçekleştirdi.

Karaman TOKİ Ortaokulu biyoloji alanında “Güneş Enerjisi ve Kar Suyuyla Topraksız Tarım” projesi, Karaman Bayır Ortaokulu biyoloji alanında “Sürdürülebilir Çevre İçin Ekolojik Üretim: Tohumlu Biyoplastik Maske Üretimine Bir Örnek” projesi, Karaman Bilim ve Sanat Merkezi değerler eğitimi alanında “Geleceğin Yetişkinlerinin Refah Düzeylerine İlişkin Geleceğe Tutulan Bir Ayna; Finansal Bilincimiz Ne Düzeyde” projesi, teknolojik tasarım alanında ise “Aile İçi İletişim Mikrofonu İle Güçlü Çocuklar, Güçlü Toplumlar” projesi ile Karaman Mümine Hatun Ortaokulu ise teknolojik tasarım alanında “Sınıfım Nefes Alsın: “Okullarda İç Hava Kalite Kontrol Sistemi” projesiyle Konya Bölge Sergisine katıldı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek Karaman’ı en iyi yerlerde görmek istediğini söyleyen İl Milli Eğitim Müdür Vekili İsmail Kılınç, bu noktada TÜBİTAK projelerinin önemli olduğunu vurgulayarak projelerle öğrencilere bilimsel verileri kullanma alışkanlığı ve problem çözme becerisi kazandırılacağını ifade etti.

Müdür Vekili İsmail Kılınç, bugün ortaya konan projelerin, yarınların bilim insanlarına, geleceğe buluşlarıyla iz bırakacak mucitlere gidilen yolda önemli adımlar olduğuna dikkat çekerek ilimizi TÜBİTAK Bölge Sergilerinde temsil eden öğrencilere ve onları yetiştiren öğretmenlerine teşekkür etti, başarıların devamını diledi.

Ziyaret, İl Milli Eğitim Müdür Vekili İsmail Kılınç’ın öğrencilere ödül vermesi ve günün anısına çekilen fotoğraflarla sona erdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 27 Mayıs 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@