banner464

Türk Ulusal Ajansı Erasmus

Avrupa’da Ücretsiz Eğitim Fırsatları İçin İl Bilgilendirme Toplantılarına Başlıyor

Türk Ulusal Ajansı Erasmus

Avrupa’da Ücretsiz Eğitim Fırsatları İçin İl Bilgilendirme Toplantılarına Başlıyor

09 Aralık 2013 Pazartesi 12:09
625 Okunma
Türk Ulusal Ajansı Erasmus
 Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada;

''Türkiye Ulusal Ajansı tarafından yürütülmekte olan Hayatboyu Öğrenme ve Gençlik Programları, 2014-2020 yıllarını kapsayan yeni program döneminde, “Erasmus+” adı altında toplanıyor. 01 Ocak 2014 itibariyle yürürlüğe girecek ve 2020 yılına kadar devam edecek olan ERASMUS+ Programı, önceki Hayatboyu Öğrenme ve Gençlik Programlarını tek bir ad altında birleştirmek, başvuruları kolaylaştırmak ve sadeleştirmek, farklı alanlara da hitap edebilmek için tasarlandı. Bu yenilikler arasında SPOR alanına verilen destekler, yükseköğretim ve iş dünyasının işbirliklerini artırmak, daha çok gence, daha çok öğrenciye, daha çok sivil toplum çalışanına, daha çok meslek erbabına ve daha çok öğretmene/eğitmene ulaşmak yer alıyor.

Bu kapsamda, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı, 2014-2020 yıllarını kapsayacak Erasmus+ dönemi hakkındaki yeni bilgilerin paylaşılmasını ve programın sunduğu imkanlardan bütün vatandaşların haberdar olmasını teminen, 07 Ocak 2014 tarihinde Karaman’da bir bilgilendirme toplantısı düzenleyecektir. Toplantının 50 kişinin katılımıyla gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. İlimizde yapılacak bu toplantının haricinde,  2014 yılı içinde düzenlenecek ve www.ua.gov.tr adresinde ilan edilecek diğer bilgilendirme toplantılarına da katılım mümkün olacaktır.
Toplantı programı özellikle;
1. Tercihen daha önce Türk Ulusal Ajansı tarafından yürütülen programlardan yararlanmamış,
2. Dezavantajlı bölgelerde ve/veya ilçe/kasaba/belde/köylerde görev yapan ve/veya okuyan,
3. Eğitim kurumlarında görev yapan ilgililerin yanı sıra STK temsilcileri ve farklı kamu kurumlarının çalışanları (Belediye personeli ile Bakanlıkların il müdürlükleri, kütüphaneler, cezaevleri, müzelerin personeli... gibi),
4. Türk Ulusal Ajansı programları kapsamında herhangi bir faaliyete katılmak isteyen fakat bu konuda yeterli bilgisi olmayan kişiler için uygundur.

2014-2020 Yeni Program dönemi ile ilgili bilgilendirme programlarına katılım koşullarına ilişkin hususlar şu şekildedir: 
1. Başvurular on-line olarak http://app.ua.gov.tr/prmeetingreg/Basvuru linkinden alınacaktır. (www.ua.gov.tr adresinde haberler ve duyurular kısmından da ulaşılabilir).
2. Online olarak başvuranlar arasından her toplantı katılımcı ilinden 50’şer kişiye e-posta ile katılım teyidine ilişkin davet e-postası gönderilecektir.
3. Toplantı yerlerine ilişkin detay bu e-postada yer alacaktır.
4. Toplantı katılımcılarına söz konusu davet e-postasının haricinde başkaca bir belge (görevlendirme yazısı gibi) gönderilmeyecektir.
5. Konaklama ve seyahat ücretlerinin katılımcıya ait olduğu toplantılar için öğle yemeği ve iki adet çay-kahve arası Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi tarafından karşılanacaktır.
6. Toplantılar 09:30-16:30 saatleri arasında yapılacaktır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur,''dendi.
Son Güncelleme: 09.12.2013 17:17
Yorumlar