banner877

banner919

banner928

banner957

banner975

banner722

Türkiye Bu Yarışmayı Çok Sevdi

Nisan ayında yolculuğuna başlayan Yunus Emre’nin İzinde Sarı Çiçek Öykü Yarışması’nın ödül töreni, görkemli bir programla gerçekleştirildi.

EĞİTİM 16.05.2022, 14:16 16.05.2022, 14:22
211
Türkiye Bu Yarışmayı Çok Sevdi
banner762

Karaman Valiliği himayelerinde 745. Türk Dil Bayramı etkinlikleri kapsamında SARAY SE-K-A-SAR Vakfı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenmiş olan Yunus Emre'nin izinde Sarı Çiçek Öykü yarışmasının final programı ve Türkiye'de Yazar Olmak konulu panel Piri Reis Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Ahmet Aydoğdu’nun sunuculuğunda düzenlenen program, Saray Holding Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Ertabak’ın SE-K-A-SAR Vakfının kuruluş amacı ve çalışmalarına değindiği bir selamlama konuşması ve yarışmanın düzenlenmesinde maddi manevi desteklerinden dolayı Vakfın Mütevelli Heyet Başkanı Sami Özdağ’a teşekkür ile başladı.

“TÜRKİYE'DE YAZAR OLMAK” KONULU PANEL GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Ardından İl Kültür ve Turizm Müdürü Burhan Yemiş’in moderatörlüğünde, yarışmanın seçici kurulunda bulunan yazarlar Abdullah Harmancı, Sadık Yalsızuçanlar, Aykut Ertuğrul ve Yunus Nadir Eraslan’ın, Türkiye’de yazarlık süreci ve öykü ile şiir yarışmalarının ana akım edebiyata katkılarının ele alındığı “Türkiye'de Yazar Olmak” konulu panel gerçekleştirildi.

Panelin ardından 745. Türk Dil Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen Türkiye’nin dört bir yanından katılımcıların olduğu Yunus Emre’nin İzinde Sarı Çiçek Öykü Yarışması’nın ödül törenine geçildi.

TÜRKİYE GENELİNDEN 814 ESER YARIŞTI

Ulusal düzeyde 814 öykü ile katılımın gerçekleştiği yarışmada seçici kurul tarafından yapılan değerlendirme sonucunda ilk 9 eser sahibi düzenlenen programda ödüllerini aldı. Büyük bir heyecana sahne olan ödül töreninde, “Şehir Unutması” adlı öyküsü ile yarışmaya Kahramanmaraş’tan katılan Mustafa Enes Anlamaz birinci olarak Kamil Özdağ Ödülünü almaya hak kazanırken “Baba” isimli öyküsüyle yarışmaya İzmir’den katılan Mehmet Edemen ikinci olarak Semiha Özdağ ödülünü, “Ölüm Çemberi” isimli öyküsü ile yarışmaya Zonguldak’tan katılan Esra Kahya üçüncü olarak Adnan Özdağ ödülünü, “Abdal Mehmet” isimli öyküsü ile yarışmaya Antalya’dan katılan Orhun Veli Batu ise SE-K-A-SAR Vakfı ödülünü almaya layık görüldü.

SARI ÇİÇEK ÖYKÜLERİ KİTAPTA ÖLÜMSÜZLEŞTİ

Mansiyon ödülünü almaya hak kazanan eser sahiplerine ödüllerinin de verildiği programda Sarı Çiçek Öykü Yarışması’na katılarak ilk 25’e giren eserlerin yer aldığı öyküler kitap haline getirilerek programa katılan davetli ve misafirlere hediye edildi. Program, yarışmanın seçici kurulunda yer alan yazarların imza etkinliği ile son buldu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 04 Temmuz 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@