banner464

UMATYA’da 5 madalya aldılar

Gevher Hatun Koleji Matematikte Akdeniz’de de şampiyon

UMATYA’da 5 madalya aldılar

Gevher Hatun Koleji Matematikte Akdeniz’de de şampiyon

16 Nisan 2013 Salı 09:33
438 Okunma
UMATYA’da 5 madalya aldılar
Özel Gevher Hatun Koleji Akdeniz bölgesinde yapılan ve Alanya Özel Ufuk Lisesi düzenlediği Ufuk Matematik Yarışması'nda (UMATYA) 1 Altın, 3 gümüş ve 1 bronz madalya alarak büyük bir başarının daha altına imzasını attı. Konu ile ilgili açıklama yapan Okul Müdürü Tanju Yıldırım “Okulumuz Matematik dalında artarak devam eden başarılarına bir yenisini daha ekledi. İl geneli yapılan matematik olimpiyatlarındaki başarılı sonuçlardan sonra Akdeniz bölgesinde yapılan UMATYA da 5 madalya alarak sadece Karaman’da değil Akdeniz Bölgesi’nde de başarılı olduğumuzu kanıtladık. Bu başarıyı Karaman halkına hediye ediyoruz. Emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimi kutluyorum.” dedi.

 
Başarı, planlı çalışmanın ve fedakar öğretmenlerin eseri

Okul Eğitim Koordinatörü Ali Celal Öztan yaptığı açıklamada “ Özel Gevher hatun Koleji olarak matematik olimpiyat çalışmalarımızın meyvesini toplamaya devam ediyoruz. Akdeniz bölgesinde Antalya, Konya, Karaman, Muğla,  Antalya, Burdur gibi illerin ve ilçelerinin katıldığı Alanya  Özel Ufuk lisesinin düzenlemiş olduğu UMATYA’da  Öğrencimiz İlayda Demirel  altın, Gülşah Emine Ceylan, Emre Yıldız, ve Enes Burak Bilgin gümüş  ,Mustafa Uysal bronz madalya kazandılar. Öğrencilerimize ve okulumuza çeşitli hediyeler takdim edildi. Başarılarımıza bir yenisini daha ekledik. Bu türlü organizasyonlar öğrencilerimizin ufuklarını geliştirirken, gelecek hayatlarında yapacakları çalışmalara ışık tutmaktadır. Gevher Hatun koleji sadece matematikte önde değil her alanda en öndedir.  Özel okulculukta yapılması gerekenlerin sonucunu aldığımız için çok mutluyuz. Zaferlerle dolu bir okulda hep sahnenin arkasında kalan ve başarıyı kendinden bilmeyen, fakat fedakarca çalışmayı da ihmal etmeyen eğitim neferi öğretmenlerimizi kutluyorum. Öğrencilerimize de başarılarının devamını diliyorum” dedi.

 
Öğretmenlerimiz bize Matematiği sevdirdiler

Yarışmada Altın Madalya alan İlayda Demirel“ Matematik olimpiyatları çok farklı bir çalışma istiyor. Bu işi severek yapmalısınız. Planlı ve programlı bir çalışmanın arkasından böyle bir başarı beni çok mutlu etti. Başarımda Okulumun ve öğretmenlerimin büyük katkısı var.  Öğretmenlerimiz bizimle birebir ilgilendiler. Matematiğe bakış açımızı değiştirdiler. Bu okula başlamadan önceki hedeflerimle, şu anki hedeflerim arasında dağlar kadar fark var. İyi ki bu okulu tercih etmişim. Artık büyük düşünüyorum. Ülkemi dünyada en iyi temsil etmek için elimden gelen her türlü çalışmaya talibim. Bana bu ufku veren okuluma ve öğretmenlerime canı gönülden teşekkür ederim. Gevher Hatun Koleji  öğrencisi olmak ayrıcalıktır. Biz bu ayrıcalığı fazlası ile yaşıyoruz.” dedi.

Son Güncelleme: 16.04.2013 19:32
Yorumlar