banner877

banner919

banner990

banner957

banner722

‘Umutlar Akademisi’ Projesiyle Öğrencilerin Hayalleri Gerçeğe Dönüşüyor

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından yürütülen 'KMÜ-Umutlar Akademisi’ projesiyle ilgili okul yöneticilerine yönelik seminer düzenlendi.

EĞİTİM 10.10.2022, 12:47 10.10.2022, 12:48
188
‘Umutlar Akademisi’ Projesiyle Öğrencilerin Hayalleri Gerçeğe Dönüşüyor
banner762

Seminer Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı ve Proje Koordinatörü Arş. Gör. Yunus Emre Büyükbasmacı'nın 'KMÜ-Umutlar Akademisi Projesi' ilişkin sunumu ile başladı.

Projeyi okul yöneticilerine anlatan Yunus Emre Büyükbasmacı, “Karaman'da bulunan liselerde öğrenim gören lise son sınıf öğrencileri isteğe bağlı olarak projeye katılım gösterebilecek. Proje kapsamında 12’nci sınıf öğrencileri Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde hayal ettikleri bir bölümde derslere katılabilecekler ve bölüm hakkında hocalardan bilgi alabilecekler.” dedi.

Arş. Gör. Yunus Emre Büyükbasmacı öğrencilerin hayal ettiği bölümü tanıması ve hedeflerine ulaşmalarında üniversite olarak onlara öncülük ve rehberlik etmeyi planladıklarını belirterek, projenin işleyiş süreci hakkında ayrıntılı bilgi verdi. Büyükbasmacı, seminerinin son bölümünde 'KMÜ-Umutlar Akademisi Yönetim Sistemi'ni katılımcılara anlattı.

Eğitim, katılımcıların sorularının cevaplandırılmasının ardından sona erdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 27 Kasım 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@