banner877

banner919

banner990

banner957

banner722

Vali Akkoyun Başkanlığında Öğrencilerin Okula Devam Konuları Değerlendirildi

Karaman Valisi Tuncay Akkoyun başkanlığında, ilk ve orta dereceli okullarda eğitim gören öğrencilerin okula devamlılığı hususunda sürekliliğinin sağlanması ve var olan eksikliklerin giderilmesi amacıyla yapılması gereken çalışmalar değerlendirildi.

EĞİTİM 16.11.2022, 09:26 17.11.2022, 10:37
119
Vali Akkoyun Başkanlığında Öğrencilerin Okula Devam Konuları Değerlendirildi
banner762

Vali Tuncay Akkoyun, okullardaki akademik başarının yanı sıra sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif çalışmalara ağırlık verilerek, her okulda spor ve sanat kulüplerinin oluşturulması ve güçlendirilmesi, ders dışı zamanlarda öğrencilerin ilgi duyduğu alanlarda bizzat kendi okullarında kursların düzenlenmesi ve tatillerde de devam ettirilmesi hususunda talimat verdi.

Türkiye’de Meslekî Eğitim Merkezlerine kayıtlı 1 milyondan fazla öğrencinin bulunduğuna dikkat çekilen toplantıda, Meslekî Eğitim Merkezinde eğitim alan lise öğrencilerinin desteklenerek hem lise eğitimlerini tamamlamaları hem de meslekî eğitimlerini sürdürerek bir işyerinde çalışmalarının, ülkedeki meslekî gelişim anlamında çok kıymetli olduğu vurgulandı.

Vali Tuncay Akkoyun, meslekî alanlara ilgi duyan öğrencilerin Meslekî Eğitim Merkezlerine yönlendirilmesinin önemine dikkat çekti.

Toplantının devamında ilk ve orta dereceli okullarda öğrenci, veli ve öğretmen ilişkilerinin daha da iyileştirilerek sağlamlaştırılması için 10 ana başlıkta ailelere eğitim çalışması düzenlendiği ve bin 488 öğrencinin evine 640 öğretmen tarafından ziyaret gerçekleştirildiği belirtilerek aile ziyaretlerinin artırarak devam edilmesi gerektiğinin altı çizildi.

Toplantıya Belediye Başkan Yardımcısı Eyüp Hüsamettin Arslan, kurum müdürleri, STK temsilcileri ve öğretmenler katıldı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 27 Kasım 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@