banner860

banner877

banner880

banner590

Son Dakika
banner722

Vali Işık’ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Vali Mehmet Alpaslan Işık, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

EĞİTİM 22.04.2021, 14:14
141
Vali Işık’ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı
banner762

Vali Mehmet Alpaslan Işık, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında; “ Millet iradesinin en büyük temsili Türkiye Büyük Millet Meclisimizin 101. yılına kavuşmanın gurur ve heyecanını yaşıyoruz. Çocuklarımıza armağan edilen bugünü, tüm dünya ile birlikte ülkemizde yaşanan salgın sebebiyle cadde ve meydanlara taşarak coşkuyla kutlayamamanın burukluğunu derinden hissediyoruz.

Bugünden daha zor şartlar altında düşmanın top seslerinin yakından duyulmasına rağmen, meclisin birlik ve beraberlik ruhuyla elde edilen büyük zaferimiz, devletimizin milletle daha da bütünleşerek gücünü perçinlediği örnek zaman dilimlerinden olmuştu. İçerisinde bulunduğumuz sıkıntılı günlerin de milli dayanışma ruhuyla zorlukların üstesinden gelinerek daha güçlü ve güzel günlerin habercisi olduğuna inanıyorum.

Düşmanın, yüz yıl öncesinde olduğu gibi 15 Temmuz’da da ilk saldırdığı yerin Meclis’imiz olmasındaki sebep doğrudan milletin gücü üzerinde kurulmak istenen hâkimiyetti. Dün olduğu gibi bugün de yarın da milletimiz, gücüne ve tam bağımsızlığına inanmış bir bilinçle yetişmiş çocuklarımız sayesinde sonsuza kadar iradesini kendinden başkasına teslim etmeyecektir. Milletimizin iradesi, en büyük gücümüzdür.

Sevgili Çocuklar,

Okullarda, parklarda ve sokaklarda sizi görememenin bize verdiği üzüntü kadar sizin de bu durumdan rahatsız olduğunuzu çok iyi biliyoruz. Salgına karşı alınan tedbirler kapsamında sizler evlerinizde kalarak bu mücadeleye çok büyük katkı sağlıyorsunuz. Her gün daha da büyüttüğünüz, dünyalara sığmayacak hayallerinizi, sevinçlerinizi ve coşkunuzu sakın ama sakın soldurmayın. Zihninizden ve gönlünüzden şarkılarla, türkülerle, kalemlerle, boyalarla; notalara, şiirlere, kâğıtlara dökülen dünyalara sığmayacak bu güzellikler inanıyorum ki sizler elinde Karaman’ımızın ve ülkemizin daha güzel yarınları olacak.

Bu düşüncelerle sağlık ve mutlulukla çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, millî iradenin ortaya konduğu Meclis’imizin açılışında emekleri olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş şehitlerimizi, gazilerimizi ve tüm büyüklerimizi minnetle anıyorum” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
26°
açık
Namaz Vakti 15 Haziran 2021
İmsak 03:34
Güneş 05:19
Öğle 12:53
İkindi 16:44
Akşam 20:16
Yatsı 21:54

Gelişmelerden Haberdar Olun

@