banner464

Vali Murat Koca'dan Eğitim-Öğretim Yıl Sonu Mesajı

Vali Murat Koca 2013 – 2014 eğitim – öğretim yılının sona ermesi nedeniyle bir mesaj yayınladı

Vali Murat Koca'dan Eğitim-Öğretim Yıl Sonu Mesajı

Vali Murat Koca 2013 – 2014 eğitim – öğretim yılının sona ermesi nedeniyle bir mesaj yayınladı

13 Haziran 2014 Cuma 15:15
960 Okunma
Vali Murat Koca'dan Eğitim-Öğretim Yıl Sonu Mesajı
Vali Murat Koca 2013 – 2014 eğitim – öğretim yılının sona ermesi nedeniyle bir mesaj yayınladı. 
Vali Koca yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi : “2013- 2014 eğitim - öğretim yılı 13 Haziran 2014 Cuma günü karnelerin alınmasıyla sona erecek, öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz uzun bir tatil dönemine gireceklerdir. 

Öğrencilerimiz bir yıl boyunca ortaya koydukları emeklerin karşılığını almış olarak, bu sayede kendilerini değerlendirerek ve eksiklerini gidererek daha başarılı olacakları şekilde geleceklerini inşa edeceklerdir. 

Okul başarılarının, sadece öğrencileri ve ailelerini değil, bütün eğitim camiasını ve tüm ülkeyi ilgilendirdiği düşünüldüğünde, karne notlarının, sadece öğrencilerin başarısını değil, genel olarak bu konuda çaba sarf eden herkesin emeklerinin birer göstergesi olduğunu unutmayıp bu husus üzerine dikkatle eğilmek gerekir. 

Çocuklarımızın karnelerinde almış olduğu notlar ne olursa olsun, onlar bizim için ayrı birer değerdir. Onlar bu ülkenin geleceğidir. Şartlar ne olursa olsun öğrenmekten, okumaktan ve bilgiden asla  uzaklaşılmamalıdır. 

Sevgili öğrenciler, yoğun ve yorucu bir maraton sonucunda bir eğitim öğretim yılının daha sonuna geldiniz. Yıl boyunca göstermiş olduğunuz çabalarınızın karşılığı olarak karnelerinizi aldınız ve tatili hak ettiniz. Tatilde bol bol kitap okumanızı, milli ve manevi duygularınızı geliştirmenizi, dinlenmenizi, spor yapmanızı ve yeni eğitim-öğretim yılına motive olmanızı diliyorum. Unutmayın ki eğitim sadece okulda değil hayatın her alanında vardır. Bunu bilerek kendinizi her an geliştirecek faaliyetlerde bulununuz. 

Bu duygu ve düşüncelerle 2013 - 2014 eğitim – öğretim yılının sorunsuz bir şekilde tamamlanmasında ki gayretlerinden dolayı öncelikle İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze, okul yöneticilerimiz ile öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve ailelerine teşekkür ediyorum. Tüm öğretmen ve öğrencilerimizin aileleriyle birlikte sağlıklı ve mutlu bir tatil süreci geçirmelerini diliyor, onları yeni eğitim – öğretim yılında yenilenmiş, enerji dolu, sağlıklı ve mutlu bir şekilde okullarda görmeyi temenni ediyorum.”dedi
Son Güncelleme: 15.06.2014 11:55
Yorumlar