banner877

banner919

banner928

banner990

banner957

banner722

"Yakın Gör, Yakın Ol,Yakın Et" projesi ile öğrenciler buluştu

Eskişehir’de görme engelli Kur-an kursu öğrencileri "Yakın Gör, Yakın Ol,Yakın Et" projesi kapsamında Seyitgazi ilçesindeki öğrencilerle buluştu.Proje Hakkında Bilgi veren Seyitgazi İlçe Müftüsü Sait Dizen,’’Yaşantımızın her...

EĞİTİM 15.01.2018, 14:54
114
"Yakın Gör, Yakın Ol,Yakın Et" projesi ile öğrenciler buluştu
banner762

Eskişehir’de görme engelli Kur-an kursu öğrencileri "Yakın Gör, Yakın Ol,Yakın Et" projesi kapsamında Seyitgazi ilçesindeki öğrencilerle buluştu.

Proje Hakkında Bilgi veren Seyitgazi İlçe Müftüsü Sait Dizen,’’Yaşantımızın her alanında beraber olduğumuz, beraber yaşadığımız engellilerimize karşı farkındalık oluşturmak amacı ile Seyyid Battal Gazi Külliyesi ve Türbesi Camii İmam-Hatibi İbrahim Uygun ve Odunpazarı İlçesi İmam-Hatiplerinden Atilla Altındağ tarafından geliştirilen projede, okullardaki öğrencilerimiz engelli kardeşleriyle tanışıp sohbet etme imkanı buldular. İnsan hayatında engelin yaşamaya engel olmadığının ve her türlü engele rağmen neleri başardıklarını anlatan Engelli Öğrencilerimiz sağlıklı arkadaşlarından kendilerine karşı sosyal yaşamda beklentilerini anlattılar’’diye belirtti.

Samimi bir havada gerçekleşen etkinlik sonunda Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğrencileri Engelli Kur’an Kursu öğrencileri ile beraber yemek yediler. Kırka Şehit Halil Kara Çok Programlı Anadolu Lisesi ve Mehmet Akif Ersoy Ortaokulunda düzenlenen programlarda öğrencilerin ilgisi ise yoğun oldu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 06 Temmuz 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@